Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da ilk yardım komedisi

Şanlıurfa'da ilk yardım komedisi

Şanlıurfa Topçu Meydanı'nda adı öğrenilemeyen genç bir vatandaş sokak ortasında aniden bayıldı. Olay yerine 30 dk sonra gelen ambulans yardım komedisine neden oldu.

Giriş Tarihi: 27 Aralık 2011 Salı 04:44
Şanlıurfa'da ilk yardım komedisi
Şanlıurfa Topçu Meydanı'nda adı öğrenilemeyen genç bir vatandaş sokak ortasında aniden bayıldı. Olay yerine 30 dk sonra gelen ambulans yardım komedisine neden oldu.

Sokak ortasında aniden bayılan gence ilk yardım Topçu Meydanı'ndaki esnaflardan geldi. Yığıldığı yerden meydanın içerisinde bir banka taşıyarak, bankın üzerine uzatılan gence vatandaşlar çevreden temin ettikleri, kolonya ve su türü şeylerle müdahale etti.

Uzun süre bilinci kapalı ve baygın yatan genç, bir süre sonra kendine gelir gibi oldu. ismi öğrenilemeyen gençin bayıldığını gören vatandaşlar, 112 acil yardımı arayarak ambulans çağırdı. Hastanelere çok yakın mesafede olmasına karşın ambulans ancak 30 dakika sonra olay yerine geldi.

Olay yerine gelen ambulanstaki sağlık görevlileri, yarı baygın haldeki gence müdahale etti. Ancak bu müdahale alışılmışın dışında bir müdahale oldu. Neden bayıldığı, belli olmayan genci ayıltmaya çalışan sağlık ekipleri, söz konusu vatandaşı sedye yerine uzandığı bankta önce oturttu. Sonra koluna girerek meydanın kenarında park halinde olan ambulansa kadar yürüttü.

Uzun süre ambulansın içinde bekletilen vatandaş. Olay yerinden aynı ambulansla 20 dakika kadar sonra, ambulans yanındaki bir bakkaldan aldıkları poşeti hastaya vererek hastaneye doğru yola çıktı.

Olayı şaşkın bakışlarla izleyen vatandaşlar yapılan acil müdahalenin resmen bir sağlık komedisi olduğunu, olay yerine gelen sağlık ekiplerinin hastayı yürütmek yerine sedye ile ambulansa taşımaları gerektiği ve zaman kaybetmeden hastaneye yetiştirlmesi gerektiğinin altını çizerek olaya üzüldükleri belirttiler.

(Urfa Haber - ÖZEL)


Not: Habere ait video birazdan yüklenecektir.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık