Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da İş Kuyruğu...

Şanlıurfa'da İş Kuyruğu...

Şanlıurfa'da, çeşitli resmi kurumlarda Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında 9 aylık süreyle 5 bin işçinin alınacağını duyan vatandaşlar, İşkur binası önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Giriş Tarihi: 24 Eylül 2013 Salı 09:52
Şanlıurfa'da İş Kuyruğu...

Şanlıurfa İşkur İl Müdürlüğü, TYÇP kapsamında çeşitli resmi kurum ve kuruluşlarda asgari ücret karşılığında 9 ay süreyle çalıştırılacak 5 bin işçi alınacağını duyurdu. Duyurunun ardından başvuru için İşkur binasına gelen binlerce vatandaş, uzun kuyruklar oluşturdu. Kura çekimi için kayıt yaptırmaya gelen vatandaşlar için polis güvenlik önlemi aldı. 103 görevli personel tarafından yapılan kayıt işlemlerinde ilk gün 2 bin kişinin kaydı alındığı belirtildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İşkur İl Müdürü Necdet Karasevda, "Biz İşkur olarak birçok faaliyet yürütmekteyiz. Bu faaliyetlerimiz arasında toplumu düşünen ve onların istihdamını artıran çalışmalar, bizim önceliğimiz olmuştur. Mesleki eğitim çalışmalarımızın yanında yaptığımız planlı çalışmalar sonucunda toplum yararına çalışma projesinde 5 bin kişiyi iş sahibi yapmaktayız. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz" dedi.

 

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık