Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Kaçak Yapılaşmada Mücadele Arttı

Şanlıurfa'da Kaçak Yapılaşmada Mücadele Arttı

Van depreminin ardından Şanlıurfa Belediyesi kaçak yapılaşma ile mücadelesini hızlandırdı.

Giriş Tarihi: 17 Şubat 2012 Cuma 21:51
Şanlıurfa'da Kaçak Yapılaşmada Mücadele Arttı
Van depreminin ardından Şanlıurfa Belediyesi kaçak yapılaşma ile mücadelesini hızlandırdı. Belediye 4 ayda 527 yapı hakkında işlem yaptı. Kaçak yapılaşmada taviz vermeyen belediye, birçok yapıyı yıktı, birçoğunun yapımını durdurdu.

Van depreminden ders çıkaran Şanlıurfa Belediyesi kaçak yapılaşmaya taviz vermiyor. Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, Van depremi sonrası tedbirleri daha da artırdıklarını kaydetti. Van depremini milat olarak gördüğünü anlatan İzol, yıkım sıralarında sitem olsa bile halkın sonradan hak verdiğini ifade etti. Kaçak yapılaşmadan taviz verilmeyeceğinin altını çizen İzol, bundan sonra da kararlılıkla mücadele edileceğini söyledi.

Van depreminde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet dileyen İzol, benzer olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulundu. İzol, rastgele yapılaşmaya son verdiklerini dile getirdi. Şanlıurfa'nın da fay hattında bulunduğunu hatırlatan İzol, "deprem sonrası 312 kolon ve filiz yıktık. 133 ilave kat yapımını durdurup yıktık. Yapımı tamamlanan 47 yapı yıktık. Bunun yanı sıra fazla kat yapan 35 yapının ek katlarını yıktık. Van depremi sonrasında yaklaşık 527 yapı hakkın da işlem yaptık." dedi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Şanlıurfa'da Kaza 1 Ölü

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star