Ana Sayfa Ekonomi ŞANLIURFA’DA "KADIN İSTİHDAMINA DESTEK OPERASYONU"

ŞANLIURFA’DA "KADIN İSTİHDAMINA DESTEK OPERASYONU"

İŞKUR tarafından düzenlenen "Kadın İstihdamına Destek Operasyonu" kapsamında "İş arama ve motivasyon eğitimi"ni tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi

Giriş Tarihi: 29 Mart 2012 Perşembe 18:34
ŞANLIURFA’DA
İŞKUR tarafından AB destekli olarak kadınlara yönelik düzenlenen ''Kadın İstihdamına Destek Operasyonu'' kapsamında, ''İş arama ve motivasyon eğitimi''ni tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi.

Türkiye'de kadınların iş gücü piyasası ve istihdama katılımını arttırmak amacıyla Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın program otoritesi olduğu, İŞKUR Genel Müdürlüğü tarafından AB destekli yürütülen ''Kadın İstihdamına Destek Operasyonu'' kapsamında pilot seçilen 5 ilden biri Şanlıurfa'da, bu amaçla kadınlara yönelik iş arama ve motivasyon eğitimi düzenlendi.


4 gün süren kursların ardından programı tamamlayan 19 kursiyere İŞKUR binasında düzenlenen törenle sertifikaları verildi.


Sertifika törenine, ''Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu'' teknik destek ekibinden Mesleki Rehberlik ve Danışmanlık Uzmanı Carlo Penco, Eğitim ve Çalışma Grubu uzmanları Michael Chambers ve Mehmet Cemil Özden ile İŞKUR çalışanları ve kursiyerler katıldı. 

(AA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Şanlıurfa'da LPG Fiyatları Yine Yükseldi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star