Ana Sayfa Güncel ŞANLIURFA'DA "KADINLAR! İŞİNİZ GÜCÜNÜZ OLSUN TOPLANTISI" YAPILDI

ŞANLIURFA'DA "KADINLAR! İŞİNİZ GÜCÜNÜZ OLSUN TOPLANTISI" YAPILDI

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen ve Türkiye İş Kurumu tarafından yürütülen Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu kapsamında Şanlıurfa’da konferans düzenledi.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2012 Perşembe 01:48
ŞANLIURFA'DA

Şanlıurfa Hilton Garden Inn hotelin toplantı salonunda düzenlenen "Çalışma Hayatında Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Geliştirilmesi" konulu konferansta Kadın İstihdamının Desteklenmesi Operasyonu kapsamındaki konular ele alındı.


Kadınların iş dünyasına kazandırılması, girişimci olan kadınların yaşadıkları zorluklarla, kendi işini kurmuş başarıya ulaşmış kadın girişimcilerin hikayeleri dile getirildi.


Konferansta Şanlıurfa İş Kur İl Müdür Yardımcısı Mahmut Kaya, TOBB İl Kadın Girişimciler  Kurulu Başkanı Vildan Polat "Girişimcilik , İş Geliştirme", Mikro Kredi Şanlıurfa Şube MüdürüAsiye Camcı "Finansmana Ulaşım", Şanlıurfa Girirşimci İş Kadınları Derneği Başkanı  Cevahir Asuman Yazmacı "Şanlıurfa İş Yaşamında Kadın, Sorunlar ve Çözüm Önerileri", Çanakkale 18 Mart Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Kurt"İslamiyet Açısından Kadının Çalışma Hayatına Katılımı", Doç. Dr. Abdülrezak Altun "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ", Kahramanmaraş Şütçü İmam Üniversitesinden Yard. Doç. Dr. Adem Elveren "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Ekonomi ", İstanbul Üniversitesi'nden Yard. Doç. Dr. Özge İZDEŞ "Toplumsal Cinsiyete Duyarlı Bütçeleme  ve Dünyadan İyi Örnekler"  başlıklı birer konuşma yaptılar.


Konferansta en fazla ilgiyi TOBB İl Kadın Girişimciler  Kurulu Başkanı Vildan Polat'ın "Girişimcilik , İş Geliştirme" konulu konuşması yoğun ilgi ile karşılaştı. Vildan Polat konuşmasında: "Bu gün burada toplananlar klasik bir deyimle ya da alışa gelmiş tabirle burada bulunan kadınlarımızın“Başarı Hikâyelerini” dinlemek istiyorlar. Başarılarından feyz alıp, Başarıları alkışlarla taçlandırmak istiyorlar.Aslında yaşamımızda üstlendiğimiz her sorumluluk bir girişimciliktir. Evde kadın olarak, anne olarak mutfakta yemek yapmaya başlamak bile bir girişimciliktir. Cesaret ve sevgili ile başladığınızda en lezzetli yemekleri aile bireylerinize sunarsınız.İş yaşamındaki girişimcilikte tıpkı bunun gibidir. Her şeyin bir zamanı, bir sorumluluğu, bir öz verisi ve çalışma aşkı vardır.Burada ki girişimci adayı olan kadınlarımıza, dışarıda ben de girişimci olmak isteyen kızlarımıza, kadınlarımıza sadece şunu söylüyorum. Girişimcilikte Başarıya giden tek yol yüce peygamberimizin de ticaretle ilgili hadislerinde dile getirdiği gibi cesaretten geçer.Siz yeter ki cesur olun, kendinize güvenin ve karşınızda eşinizi veya babanızı buna razı edin. Projenize güvenin başarmaya çalışmaya inanın Projeniz için parada, ortakta hatta yatırımcı bile kendiliğinden bulunur. Sizler için elimizden gelen her şeyi yapmaya KGK olarak biz hazırız… "Fikir"den "İş"e giden bu süreçte, gerekli desteği, altyapıyı ve işbirliklerini sağlayarak girişimci fikirlerin en sağlıklı, en doğru şekilde hayata geçmesini hedefliyoruz. . Girişimcilerin cesaretlendirilmesi, doğru yönlendirilmesi beraberinde başarılı girişimler yaratacak. Bunun için de bize düşen görevler çok fazla. Girişimciye inanıp ilk birey olarak ona hem para hem zaman yatırıyor olmak ve onun başarılı olmasını sağlayıp bir sonraki adıma hazırlıyor olma görevi bizlere düşüyorHepinizi en derin saygılarımla selamlayarak sözlerime son verirken. Girişimci kadınlarımızın kulaklarına küpe, beyinlerinde sürekli yankılanması dileği ile “Kaybedenler yalnızca vazgeçenlerdir” dedi.


Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde yapılan konferansa Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve İş Kur İl Müdürü Necdet Karasevda davetli oldukları halde, yoğun iş programlarından dolayı katılamadılar.

 

 

UrfaHaber-ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Şanlıurfa'da Suriyeliler sistemi kilitledi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star