Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA KAN BAĞIŞÇI SAYISI ARTIYOR

ŞANLIURFA'DA KAN BAĞIŞÇI SAYISI ARTIYOR

Şanlıurfa Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Buket Arvas Singan, son 1 yılda kan bağış sayısının yüzde 50 oranında arttığını söyledi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2013 Cumartesi 11:45
ŞANLIURFA'DA KAN BAĞIŞÇI SAYISI ARTIYOR

Şanlıurfa Kızılay Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Buket Arvas Singan, son 1 yılda kan bağış sayısının yüzde 50 oranında arttığını söyledi.

Singan, yaptığı açıklamada 2012 yılında 13 bin kişi olan kan bağışçı sayısının 2013 yılda 20 bine ulaştığını ifade etti. Bayan bağışçı oranının erkeklere göre daha fazla olduğunu belirten Singan, öğrencilerden öğretmenlere, hanımlarından sivil toplum kuruluşlarına kadar farklı gruplardaki insanların kan bağışında bulunduğunu kaydetti. Kızılay Kan Merkezi'nin özverili çalışmaları ile bağışçı sayısının daha da artacağına inandığını belirten Singan, "Artık, öğrenciler, öğretmenler, ev hanımları, sivil toplum kuruluşları olmak üzere herkes kan bağışına duyarlı. 2013 yılında önceki yıla göre kan bağışçı oranımız yüzde 50 artış sağlandı. Merkezde yürüttüğümüz çalışmaların yanı sıra ilçelerde ve köylerde de kan bağış kampanyaları tüm hızıyla devam ediyor" dedi.

Dr. Singan, kan bağış kampanyaları ile birlikte kan vermenin faydaları konusunda bilinçlendirme çalışmaları da yaptıklarını sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star