Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA KARADENİZ RÜZGARI ESTİ

ŞANLIURFA'DA KARADENİZ RÜZGARI ESTİ

Sıra geceleri ile özdeşleşen Şanlıurfa’da bu kez Karadenizliler rüzgarı esti.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2014 Cumartesi 10:06
ŞANLIURFA'DA KARADENİZ RÜZGARI ESTİ

Sıra geceleri ile özdeşleşen Şanlıurfa'da bu kez Karadenizliler rüzgarı esti. SMS ve sosyal yardımıyla bir araya gelen Karadenizliler, gönüllerince eğlendi.

Sıra geceleri gelenek haline dönüşen Şanlıurfa'da yaşayan ve farklı mesleklerde görev yapan Karadenizliler, SMS ve sosyal medya ile buluşarak, Polisevi'nde bir gece düzenledi. Gecede bir araya gelen yaklaşık 200 Karadenizli, horon ve halay çekip, farklı yörelere ait oyunlar oynadı. Gecede Karadeniz türkülerinin yanı sıra çeşitli yörelere ait şarkı ve türküler de çalındı.

Geceyi, Şanlıurfa'da yaşayan Karadeniz Savdalıları Grubu adına organize eden Nuray Olguner, düzenli olarak yılda 3-4 kez böyle bir gece düzenlemeye çalıştıklarını kaydetti. Derneğin bulunmaması nedeniyleŞanlıurfa'da yaşayan tüm Karadenizlilerle irtibat ve iletişim kurmakta zorlandıklarını anlatan Olguner, "Derneğimiz olmadığı için SMS ve sosyal medya vasıtasıyla bir araya geldik, buluştuk. Buradaki tüm davetliler, farklı mesleklerde çalışıyor. Bu geceyle Karadenizliler olarak bir araya geliyoruz. Birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağladığımız bu gecede, yıl boyunca süren iş stresini hemşehrilerimizle birlikte atıyoruz" dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star