Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Kayıp yakınlarının Cezaevi Tepkisi (VİDEO)

Şanlıurfa'da Kayıp yakınlarının Cezaevi Tepkisi (VİDEO)

Şanlıurfa’da, kayıp yakınları İnsan Hakları Derneği (İHD) Şubesi öncülüğünde 'Kayıplar bulunsun, failleri yargılansın' eylemi yaptı.

Giriş Tarihi: 24 Aralık 2011 Cumartesi 12:39
Şanlıurfa'da Kayıp yakınlarının Cezaevi Tepkisi (VİDEO)
Eylemde Şanlıurfa cezaevinin durumu ile ilgili olarak kapasitesinin çok üzerinde tutuklu ve hükümlü bulunduğunu iddia ettikleri Şanlıurfa Cezaevinin koşullarının iyileştirilmesi istenildi.


1990 yıllından sonra çeşitli nedenlerle kaybolan ve faili meçhul cinayete kurban gidenlerin fotoğraflarının yer aldığı ve üzerinde, 'Hala kayıplar, failler bulunsun! yazılı pankart taşıyan bir grup, öğle saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplandı. Yaklaşık 50 kişinin katıldığı eylemde, kalabalık adına İHD Şube Sekreteri Nail Çetin açıklama yaptı. Şanlıurfa cezaevinin koşullarının kötü olduğunu söyleyen Çetin, şunları söyledi: İl İnsan Hakları Komisyonu bir rapor hazırlamıştır. Bu komisyon valiliğe bağlı bir komisyondur.

Bu rapor gerçeği tam olarak yansıtmıyor. İl İnsan Hakları Komisyonu üyelerinin cazeevinde bulunan Şube Başkanımız Camal Babaoğlu ile görüşme talebi Cezaevi Müdür tarafından reddedilmiştir. Cezaevinden aldığımız bilgiler cezaevinin kapasitesinin 3 katı tutuklu bulunduğu yönünde. En kısa sürede cezaevi şartları düzenlenmelidir. İHD Şanlıurfa Şubesi olarak Cezaevi yetkililerini uluslar arası sözleşmlerin gereğini bir an önce yerine getirmeye davet ediyoruz. Cezaevinde tutulanların insan olduğu unutulmamalıdır.” Dedi.


Grup, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.(Kanal Urfa TV)YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık