Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA KEÇİ SEFERBERLİĞİ

ŞANLIURFA'DA KEÇİ SEFERBERLİĞİ

Kuyudaki keçi, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.

Giriş Tarihi: 1 Nisan 2012 Pazar 12:17
ŞANLIURFA'DA KEÇİ SEFERBERLİĞİ
ŞANLIURFA'da, dün sürüden ayrılan yavru keçi 1 gün sonra kullanılmayan su kuyusunda bulundu. Kuyudaki keçi, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik çalışmasıyla kurtarıldı.

Direkli Mahallesi'ndeki boş alanda piknik yapanlar, kullanılmayan içi boş bir su kuyusundan keçi sesi geldiğini fark etti. Kuyuya yönelenler, 15 metre derinliğindeki kuyuda yavru keçi bulunduğunu anlayınca durumu polis ve itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, keçinin kurtarılması için çalışma başlattı. Bu sırada alanda toplanan kalabalığı gören çoban Sinan Duman da alana gelerek, bir gün önce yavru keçisinin kaybolduğunu ve kuyuya düşmüş olabileceğini ifade etti. Bur süre kuyuyu kontrol eden ekipler, keçinin sesini duyunca kurtarma çalışmalarını başlattı.

Bir itfaiye eri beline oksijen tüpü bağladıktan sonra halat ipten yapılmış merdivenin sarkıtıldığı kuyuya indi. İtfaiye eri, bir süre sonra yavru keçi ile birlikte yukarı çıktı. Kuyudan çıkarılan keçi yavrusu bölgedeki sürüye karışırken, çoban Ahmet Bulut, "Dün kayboldu ve aramadığımız yer kalmadı. Kuyuya düşeceğini hiç tahmin etmiyordum. Bugün kalabalığı görünce geldim ve kuyuya düştüğünü anladım. Yavru keçimizi kurtardıkları için itfaiye erlerine teşekkür ediyorum" dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık