Ana Sayfa Siyaset ŞANLIURFA'DA KESK ÜYELERİ OTURMA EYLEMİ YAPTI

ŞANLIURFA'DA KESK ÜYELERİ OTURMA EYLEMİ YAPTI

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri; Şanlıurfa ile Viranşehir İlçesi'nde, protesto amaçlı oturma eylemi düzenledi.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2012 Çarşamba 14:36
ŞANLIURFA'DA KESK ÜYELERİ OTURMA EYLEMİ YAPTI
EĞİTİMDE getirilmek istenen 4+4+4 kesintili sistemini protesto etmek üzere Ankara'ya gitme isteklerine olumsuz yanıt verilen Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri; Şanlıurfa ile Viranşehir İlçesi'nde, protesto amaçlı oturma eylemi düzenledi.

Şanlıurfa'da 30 kadar KESK üyesi, öğle saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplandı. Polislerin çevresinde güvenlik önlemi aldığı alanda toplanan ve ellerinde dövizler taşıyan KESK üyeleri, Ankara'ya gidişlerinin engellenmesini sloganlar atarak protesto etti. Grup adına gazetecilere açıklama yapan KESK Dönem Sözcüsü Hasan Kılıçoğlu, Ankara'ya gitme taleplerinin hukuk dışı bir biçimde engellendiğini ileri sürdü. Hükümetin tavrının demokratik olmadığını ifade eden Kılıçoğlu, şöyle konuştu:

"İçişleri Bakanı'nın dün yayımladığı genelgeyle iller adeta polis ablukasına alınarak Ankara'ya gitmemiz engellendi, bazı arkadaşlarımız gözaltına alındı. İçişleri Bakanlığı'nın bu anti demokratik tutumu asla kabul edilemez ve bu hukuksuz tutumdan bir an önce vazgeçilmesi gerekiyor. Bütün baskı, yasak ve engellemelere rağmen meşru ve demokratik haklarımızı kullanacağız."

KESK üyeleri, basın açıklamasının ardından 5 dakikalık oturma eylemi yaparak dağıldı.

VİRANŞEHİR'DE YÜRÜYÜŞE İZİN VERİLMEDİ

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde de KESK üyelerinin yürüyüş yapma isteklerine izin verilmedi. Kışla Mahallesi'nde bulunan sendika binası önünde toplanan 20 kişilik grup, ilçe merkezine doğru yürüyüşe geçmek istedi. Ancak izinsiz olduğu gerekçesiyle yürüyüşe izin verilmeyeceğini söyleyen polisler ile sendika yöneticileri arasında tartışma çıktı. Tartışmanın ardından grup, basın açıklaması ile hükümetin tavrını kınadı ve 5 dakikalık oturma eylemi yaptı.
(DHA)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Fakıbaba'nın ablası vefat etti

Kurumsal

İçerikYukarı Çık