Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da KGK'dan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Şanlıurfa'da KGK'dan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulun'dan üyelerine Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi verilecek

Giriş Tarihi: 12 Ocak 2012 Perşembe 13:23
Şanlıurfa'da KGK'dan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat; ”Kadınlarımızın toplumdaki pozisyonları öncelikle yeniden şekillendirilmelidir. Bunun için kadınlarımız, sosyal ve ticaret alanlarında ön plana çıkartılmalı ve toplumda daha fazla söz sahibi olmalıdır. Bu bağlamda Ş.Urfa’daki tüm girişimci kadınlarımızı, Ş.Urfa Ticaret ve Sanayi Odası çatısı altında faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulu etrafında birleşmeye davet ediyoruz.”dedi.

30 girişimci adayı kadına” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” gerçekleştireceğiz. 160 saatlik eğitimde katılımcılara Girişimcilik, İş Fikri Bulma, Pazar Araştırma ve Pazarlama Planı, Üretim Planı, Yönetim Organizasyon, Finansman Planı ve İş Planı Eğitimleriyle, Atölye Çalışması yapılacaktır.Bu eğitimlere en az yüzde 90 oranında katılan kişilere Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası verilecektir.. Bu Sertifikaya sahip olan kişi ş.Urfa’da bir iş yeri kurduğunda ve İş Planını hazırlayıp KOSGEB Müdürlüğüne başvurduğunda, Kurul bu planı inceleyip onayladığı takdirde 27.000 TL hibe alacaktır. Daha sonra da işini geliştirmek isteyen Girişimci teminat karşılığında ilk 2 yılı ödemesiz ve toplam 4 yılda geri ödemeli faizsiz 70.000 TL kredi kullanabilecektir. KOSGEB'in ayrıca kurulu işletmelere donuk olarak vermekte olduğu düşük faizli krediler, Danışmanlık, Eğitim, Tanıtım, Fuarlar, KOBİ Proje dâhil çok sayıda başkaca destekleri de vardır.
İş fikri olan kendine güvenen kadınlarımızı bu konuda başvuruda bulunmalarını bekliyoruz. Müracaatlar Ş.Urfa ticaret odası(ŞUTSO) giriş kat AB bilgi proje ofisinde müracaat formalarını doldurmaları gerekmektedir. Kurulumuzda yapacağımız elemeden sonra 30 tane iş fikri beğenilen kadınımızı seçip eğitime başlayacağız. Eğitimlerimizi MEKSA ‘da yürüteceğiz'' dedi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star