Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA KÖMÜR DAĞITIMI BAŞLANDI

ŞANLIURFA’DA KÖMÜR DAĞITIMI BAŞLANDI

ŞANLIURFA’da, Soysal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla 16 bin aileye 500 kilo kömür dağıtımına başlandı.

Giriş Tarihi: 6 Kasım 2012 Salı 15:02
ŞANLIURFA’DA KÖMÜR DAĞITIMI BAŞLANDI

Ücretsiz kömür dağıtımından yararlanmak isteyen çok sayıda kadın ve erkek, dağıtımın yapıldığı alanda kömür kuyruğuna girdi.

Şanlıurfa Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından daha önceden kurumda kaydı bulunan veya mahalle muhtarları tarafından tespit edilen ailelere ücretsiz kömür dağıtımına başlandı. Bu yıl 16 bin aileye, 500'er kilo olmak üzere 8 bin ton kömür yapılacak kömür yardımında izdiham olmaması için mahalle mahalle dağıtım yapılmaya başlandı. Kömür yardımından yararlanmak isteyen ihtiyaç sahipleri, ilk olarak Bamyasuyu Mahallesi'nde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı önünde kuyruğa girip işlemlerini yaptırdı. Ardından kömür dağıtımının yapıldığı Sancaktar Mahallesi'ndeki boş alanda uzun kuyruk oluşturdu.BOŞ ALAN "KÖMÜR TARLASINA" DÖNDÜ

Binlerce torba kömürün bulunduğu boş alan kömür tarlasına dönerken, burada kuyruğa giren görevliler, 500’er kilo kömürlerini torba başına sayarak teslim ediyor. Üzerinde 'T.C. Başbakanlık, satılamaz' ibaresi bulunan kömür torbaları, ihtiyaç sahipleri tarafından teslim alındıktan sonra ücretsiz kamyonetlerle muhtaç ailelerin evlerinin kapısına kadar götürülüyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık