Ana Sayfa Güncel ŞANLIURFA'DA KUŞ EVLERİ TALEBİ

ŞANLIURFA'DA KUŞ EVLERİ TALEBİ

Şanlıurfa'da bazı duyarlı vatandaşların evlerinin bahçesine yaptıkları kuş evleri ilgi topluyor.

Giriş Tarihi: 16 Nisan 2012 Pazartesi 11:05
ŞANLIURFA'DA KUŞ EVLERİ TALEBİ
Şanlıurfa'da yenişehir semtinde bulunan bazı apartman sakinlerinin, oturdukları apartmanların bahçesine kendi imkanları ile yaptırdıkları kuş evleri yoğun ilgi topluyor.

Vatandaşların kendi imkanları ile apartman bahçelerine yaptırdıkları kuş evleri hem çevre kirliliğini önlediği gibi, Şanlıurfa'da yaşayan bir çok kuş türüne de ev sahipliği yapıyor.

Kendi evinin bahçesine bu kuş evlerinden yaptıran bir vatandaş yaptığı açıklamada:

" Malumunuz Urfa sıcak bir şehir, şehir merkezinde fazla ağaçlandırma olmadığı için kuşlar genelde elektrik tellerine konuyor. Bu hem onların, hemde vatandaşların hayatını olumsuz etkiliyor. Biz de hem bahçemizde kuş seslerini duymak, çevreye faydalı olmak adına böyle bir çalışma yaptık.

Dileğimiz o dur ki, belediye başkanımız her defasında yeni parak alanları yaptığını vurguluyor. Ama görüyoruz ki maliyeti çok çok az olan bu kuş evleri çalışması ne eski parklarımıza ne de yeni yapılan parklarımızda yok. İnşallah Urfa Haber'in bu haberi ile yetkililerin bu olaya dikkati çekilir, başta Balıklıgöl olmak üzere tüm yeşil alanlarımızda parklarımızda, apartmanlarımızın bahçelerinde bu uygulama yapılır. Şehrimiz daha da güzelleşir" dediler.

Doğal hayatı koruma ve çevre güzelliği açısından hoş olan bu uygulamaya Şanlıurfa Belediyesi ve diğer kurumların ilgi göstermesini bizlerde Urfa Haber olarak ümit ediyoruz.

URFA HABER / ÖZEL

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yazar: Göazaltılar demokratik siyasetin önünü tıkadı

Yazar: Göazaltılar demokratik siyasetin önünü tıkadı

Kurumsal

İçerikYukarı Çık