Ana Sayfa Ekonomi ŞANLIURFA'DA MEMURLARIN "ZAM" PROTESTOSU

ŞANLIURFA'DA MEMURLARIN "ZAM" PROTESTOSU

ŞANLIURFA'da, Memur-Sen üyeleri, hükümetin önerdiği maaş artış teklifini protesto için yürüyüş düzenledi.

Giriş Tarihi: 15 Mayıs 2012 Salı 10:55
ŞANLIURFA'DA MEMURLARIN
Hükümet aleyhine sloganların atıldığı yürüyüşte konuşan Memur-Sen Şube Başkanı Mahmut Atçı, "Hükümetin önerdiği zam teklifi komiktir. Komik olduğu kadar da Türkiye'nin ekonomik gerçeklerini yansıtmamaktadır. Biz toplu sözleşme masasında olduğumuzu sanıyorduk. Ancak bu teklifle karşılaşınca bir an kendimizi Cem Yılmaz'ın gösterisinde gibi hissettik" dedi.


Memur- Sen üyesi olan yaklaşık 300 kişi, toplu sözleşme görüşmelerinde hükümetin verdiği teklifi protesto etmek için öğle saatlerinde sendika binasından kent merkezine kadar yürüdü. 'Kimse bizimle alay edemez', 'Hükümet hükümet duy sesimizi, bu gelen memurun ayak sesleri', 'Direne direne kazanacağız' sloganları arasında Ahmet Bahçıvan İş merkezine kadar yürüyen grup adına Memur- Sen Şube Başkanı Mahmut Atçı gazetecilere açıklama yaptı. Polisin güvenlik önlemi aldığı alanda seslenen Mahmut Atçı, şunları söyledi:


"30 Nisan'da başlayan toplu sözleşme görüşmelerinde 8 ve 9 Mayıs tarihlerinde hizmet kollarının teklifleri üzerine yoğun bir çalışma yapılmıştır. Kamu İşveren Heyeti'nin getirdiği teklif, hükümetin yeterince sorun çözme ve kamu görevlilerinin haklarını koruma geliştirme endeksli bir yaklaşım içinde olmadığını, aksine teklifleri reddetme anlayışı üzerine politika geliştirdiğini göstermektedir. Memur-Sen olarak kamu görevlilerine önerilen zam teklifinin komik bulduk. Hükümetin, 2012 yılı için kamu görevlilerine önerdiği 3+3, 2013 yılı için 2+3 zam teklifi komiktir. Komik olduğu kadar da Türkiye'nin ekonomik gerçeklerini yansıtmamaktadır. Biz, toplu sözleşme masasında olduğumuzu sanıyorduk. Ancak bu teklifle karşılaşınca bir an kendimizi Cem Yılmaz'ın gösterisinde gibi hissettik."


Zam protestosuna katılan memurlar, açıklamanın ardından olaysız dağıldı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık