Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA NE ZAMAN YAPILACAK?

ŞANLIURFA’DA NE ZAMAN YAPILACAK?

Atık su merkezi olan iller arasına Kocaali’de girdi. Yüzölçümü olarak Şanlıurfa’nın 5 katı küçük olan Kocaeli, bundan sonra atık suyu dönüştürüp farklı alanlarda kullanmaya dursun konuyla ilgili Şanlıurfa’da herhangi bir adım atılmıyor.

Giriş Tarihi: 17 Kasım 2014 Pazartesi 13:09
ŞANLIURFA’DA NE ZAMAN YAPILACAK?

Atık su merkezinin ne olduğunu ya da atık su merkezine sahip olan illerin hangi bakımdan kazançlı duruma geldiklerini az çok biliyoruz.

Bir kez daha hatırlatacak olursak, atık su merkezi ile su kaynakları korunuyor, doğaya atılan su çevreye zarar vermeden farklı uygulamalardan geçirilerek çeşitli alanlarda kullanılabiliyor.

Birçok ilde var olan atık su merkezinin bir yenisi Kocaali’de inşa edildi. Günümüz modern şartlarına göre yapılan atık su merkezi ile son yıllarda kuraklık çeken Kocaeli’nin su ihtiyacının bir nebze olsun giderilmesi hedefleniyor.

 

Atık su merkezinde sıra Şanlıurfa’ya geldi. Faydası saymakla bitmeyen atık su merkezi için herhangi bir çalışma şehrimizde görülmezken, vatandaştan atık su bedeli alınmaya devam ediyor. Vatandaş sıkıntısını birçok defa dile getirse de büyükşehir belediyesi ne atık su merkezi ne de su faturalarına yansıyan bedel için herhangi bir açıklama yapmıyor.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık