Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA ÖCALAN İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

ŞANLIURFA’DA ÖCALAN İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

Şanlıurfa’da, HDP tarafından kurulan stantta 'Tutsaklar ve barış için Öcalan'a özgürlük' imza kampanyası başlatıldı. İmza kampanyasına katılan HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Kürt sorunun demokratik bir çerçevede çözülmesi ve Türkiye’de kalıcı barış tesis edilmesi için Öcalan’ın özgür kalması gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 12 Kasım 2014 Çarşamba 07:02
ŞANLIURFA’DA ÖCALAN İÇİN İMZA KAMPANYASI BAŞLATILDI

HDP Şanlıurfa İl Başkanlığı tarafından 'Tutsaklar ve barış için Öcalan’a özgürlük' imza kampanyası başlatıldı. Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde kurulan stantta imza kampanyasına katılan HDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan DBP İl Başkanı Celalettin Erkmen ile partililer yoğun ilgi gösterdi.

HDP’nin açtığı stantta imza atan Ayhan, Kürt sorunun demokratik bir çerçevede çözülmesi ve Türkiye’de kalıcı barış tesis edilmesi için Öcalan’ın özgür kalması gerektiğini söyledi.

Ayhan, konuşmasında şunları söyledi. “Kürt halk önderi sayın Abdullah Öcalan 15 yıla aşkındır İmralı adasında tutsak tutulmaktadır. Kürt halk önderi Abdullah Öcalan Türkiye’nin demokratikleşmesi ve Kürt sorununun barışçıl çözümü için çok önemli bir aktör pozisyonundadır. Biz onun da özgürlüğünün de Kürt sorununun çözümü açısından da oldukça önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu çerçevede bir imza kampanyası başlatıldı. Özellikle barıştan, demokrasi ve özgürlükten yana herkesin Kürt halk önderi Sayın Abdullah Öcalan’ın özgürleşmesi için bu kampanyaya destek vermesini bekliyoruz. Kürt sorunu artık demokratik bir çerçevede çözülsün ve Türkiye’de kalıcı barış tesis edilsin arzumuz temennimiz budur. Tüm yurttaşlarımızın bu kampanyaya en üst düzeyde destek vermesini bekliyoruz. Şanlıurfa’nın değişik yerlerinde stantlar açılacak. Herkesin bu stantlara aktif ve gönüllü bir şekilde hem çalışan hem imza toplayan olarak destek vermesini bekliyoruz” diye konuştu.

İbrahim Ayhan açıklamasının ardından imza atarak inşallah kısa sürede Abdullah Öcalan özgürleşir diyerek imza kampanyasına destek istedi.

DBP İl Başkanı Celalettin Erkmen ise Türkiye genelinde 10 milyon insana ulaşmak olduğunu söyledi.

HABER: UMUT DELİ

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık