Ana Sayfa Eğitim ŞANLIURFA'DA ÖĞRETMENLERDEN 'EK ÖDEME' EYLEMİ

ŞANLIURFA'DA ÖĞRETMENLERDEN 'EK ÖDEME' EYLEMİ

ŞANLIURFA’da, Eğitim Bir Sen üyesi bir grup öğretmen 'ek ödemelerinin' verilmesini için Maliye Bakanlığına faks gönderdi.

Giriş Tarihi: 26 Nisan 2012 Perşembe 03:40
ŞANLIURFA'DA ÖĞRETMENLERDEN 'EK ÖDEME' EYLEMİ
Grup adına açıklamada bulunan Eğitim Bir Sen Başkanı Ali Çoşkun, "Ekonomi büyüyor, Türkiye zenginleşiyor diyenlere, eğer büyüme varsa, büyümeyi maaşlarımızda ve mutfağımızda hissetmek istiyoruz" dedi.

Toplu sözleşme yasasının Meclis’ten geçmesiyle birlikte 666 sayılı KHK’da muadili olmadığı gerekçesiyle 'eşit işe eşit ücret' düzenlemesi kapsamı dışında bırakılan öğretmen ve öğretim elemanları 'ek ödeme' mağduriyetlerinin giderilmesi için fakslı eylem yaptı. Şanlıurfa’da bir araya gelen öğretmenler, ellerinde 'Ek ödeme hakkımız söke söke alırız', 'Bahane değil zam istiyoruz', 'Adaleti sağlamayan eşitlik eşitlik değildir', 'Yasa tamam masa hemen' yazılı dövizler taşıyarak, Ahmet Baçıvan İş Merkezi’nden Sarayönü Caddesi üzerinde bulunan PTT Şubesine kadar yürüdü. Öğretmenler sık sık alkışlar eşliğinde 'Şimşek duy sesimizi, bu gelen memurun ayak sesidir', 'Ya masada sözleşme, ya alanda restleşme', 'Ömer Dinçer şaşırma, sabrımızı taşırma' sloganları attı. 


'LÜTUF DEĞİL, ACİL ÜCRET İSTİYORUZ'

Yaklaşık 50 öğretmenin katıldığı eylemde konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Şube Başkanı İbrahim Coşkun şunları söyledi:

"Bu hafta ek ödeme mağduru öğretmen ve öğretim elemanları için alanlardayız. 'Eşit işe eşit ücret' düzenlemesinde, 800 bini aşkın öğretmen ve öğretim elemanı, diğer kurumlarda aynı unvanda çalışan bulunmadığından, muadili yok diye ek ödeme artışlarında kapsam dışında tutulmuştur. Muadilimizi bulamayan hükümet yetkililerine, 'Buradayız ve ülkenin en önemli işini yapıyoruz' demek için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Kamu çalışanlarının beşte ikisini oluşturuyoruz. Emeğimizin ve alın terimizin karşılığı olan adil bir ücret istiyor, kimseden lütuf beklemiyoruz. 'Ekonomi büyüyor, Türkiye zenginleşiyor' diyenlere, 'Eğer büyüme varsa, büyümeyi maaşlarımızda ve mutfağımızda hissetmek istediğimizi' belirtiyoruz."

Ardından grup üyeleri Maliye Bakanlığına ek ödeme talebi için faks çekti. Grup olaysız dağıldı.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık