Ana Sayfa Eğitim Şanlıurfa'da Okul Bahçeleri Semt Sahası Oldu

Şanlıurfa'da Okul Bahçeleri Semt Sahası Oldu

ŞANLIURFA'da, Valilik ve Mili Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı 'Her Mahalleye Semt Sahası Projesi' kapsamında 4 ilköğretim okulunun bahçesi, basketbol ve mini futbol sahasına dönüştürüldü.

Giriş Tarihi: 8 Mayıs 2013 Çarşamba 15:01
Şanlıurfa'da Okul Bahçeleri Semt Sahası Oldu

Okul bahçelerinin semt sahalarının açılışını yapan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, çocuklarla birlikte top oynadı.

Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve SODES tarafından kabul edilen proje kapsamında; Cavit Özyeğin İlkokulu'nun semt sahasına dönüştürülen bahçesi düzenlenen törenle açıldı. Açılışa katılan Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Milli Eğitim Müdürü Metin İlci öğrenciler tarafından alkışlar eşliğinde karşılandı. Vali Güvenç ve beraberindekilerle birlikte semt sahasının kurdelesini keserek, öğrencilerle basketbol oynadı.

Çocuklara eğitimlerini aksatmadan spor yapmalarını tavsiye eden Vali Güvenç, "Bu okullarda okuyan çocuklar lider Türkiye'nin yeni liderleri olacaktır. Ne kadar birlik ve beraberlik içerisinde olursak, ne kadar dayanışma içerisinde olursak, bu çocuklarımızı ne kadar iyi eğitirsek bilmeliyiz ki; gelecekte ülkemiz daha güçlü, daha huzurlu ve daha barış içerisinde olur. Bütün amacımız bizlerin çektiği sıkıntıları çocuklarımızın çekmemesi, çok daha güzel bir ülkede barış ve kardeşlik içerisinde yaşamasıdır. Bu ülkenin bunu başaracak gücü vardır. Bu ülke enerjisini artık düşmanlığa değil, barışa ve kardeşliğe harcamaktadır" dedi.

Vali Güvenç daha sonra merkeze bağlı Küçükhan, Keçikıran ve Yamaçaltı köylerinde yapımı tamamlanan okul bahçelerindeki sahaların açılışını da gerçekleştirdi. SODES projesi kapsamında 4 okulda tamamlanan semt sahalarının 401 bin liraya mal olduğu bildirildi.

 

 

dha

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık