Ana Sayfa Eğitim ŞANLIURFA’DA "ÖNCE OKULA 2" PROJESİ

ŞANLIURFA’DA "ÖNCE OKULA 2" PROJESİ

"Önce Okula 2" projesi kapsamında Bağlarbaşı ve Eyyübiye mahallelerinde kurulan Etüt Eğitim Merkezleri, Vali Celalettin Güvenç'in katıldığı törenle açıldı.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2012 Cuma 05:31
ŞANLIURFA’DA

Valilik basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, Sivil İzleme Derneği'nce hazırlanan ve Sosyal Destek Programı (SODES) projeleri arasında yer alan proje kapsamında 470 öğrenciye eğitim verilmeye başlandı.


Eğitime başlayan öğrencileri ziyaret eden Vali Celalettin Güvenç, hazırlık kitapları hediye etti.


Vali Güvenç, sınıfları ziyareti esnasında öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, ''Yokluğu, yoksulluğu, yolsuzluğu yenelim. Barış, kardeşlik ve huzur içinde yaşayan bir toplum olalım. Tüm insanların birbirini sevdiği, birbirinin kimliğine ve diline saygı gösterdiği, kimsenin kimseyi ötekileştirmediği bir anlayışla yetişmenizi umuyorum. Herkesi olduğu gibi kabul edeceğiz, değiştirmeye çalışmayacağız, hoşgörülü olacağız. Bu ülke hepimize yeter'' dedi.
Vali Güvenç, açılışa katılan annelere de çocuklarını yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

-''Önce Okula 2'' projesi

Proje, öğrencisini dershaneye gönderemeyen ve tarım işçisi olarak çalışan ailelerin, 7 ve 8'nci sınıflarında öğrenim gören 350, 11 ve 12'nci sınıflarda okuyan 170 öğrencinin derslerine yardımcı olmak, bir üst sınıfa, anadolu liselerine ve yüksek öğrenime geçişlerine destek olmak ve eğitim öğretim hayatının dışına çıkmalarını önlemek amacıyla hazırlandı.
Bu kapsamda Eyyübiye ve Bağlarbaşı mahallelerinde açılan etüt eğitim merkezlerinde kurslar verilmeye başlandı. Proje kapsamında ayrıca kız çocuklarının okullaşması için ailelerine de hafta sonları rehberlik hizmeti verilecek.


Açılışa, Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Sivil İzleme Derneği'nin yöneticileri ve bazı daire müdürleri katıldı.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık