Ruha TV'yi online izlemek için tıklayın

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA PİL TOPLAMA KAMPANYASI

ŞANLIURFA’DA PİL TOPLAMA KAMPANYASI

Şanlıurfa Belediyesi TAP Derneği ile birlikte Atık Pil Toplama Kampanyası başlattı. Kampanya 15 Nisan 2014’e kadar devam edecek. Şanlıurfa Belediyesi ile TAP Derneği, Şanlıurfa’daki okulların temsilcilerine verdikleri seminerde pil toplama kampanyasına destek vermelerini istedi.

Giriş Tarihi: 20 Şubat 2014 Perşembe 07:57
ŞANLIURFA’DA PİL TOPLAMA KAMPANYASI

Şanlıurfa Belediyesi Çevre ve Temizlik Müdürlüğü Çevre Koruma ve Kontrol Birimi Çevre Mühendislerinin organize ettiği seminere yaklaşık 100 okulun temsilcisi ve belediyenin çevre mühendislerinden Kemal Keser ile Sercan Gelener katıldı.

Şanlıurfa Belediyesi Şair Nabi Kültür Merkezinde öğretmenlere verilen atık pil toplama seminerinde konuşan TAP Derneği Teknik Eğitim Uzmanı Şavaş Arna, atık pilin çevreye verdiği büyük zararlardan bahsetti. Arna, atık pillerin evsel atıklarla karıştırılmaması ve kesinlikle çöpe atılmaması gerektiğini vurguladı. Arna, belediyenin atık pil toplama konusunda gösterdiği hassasiyetin tüm kurum ve kuruluşlara örnek olması gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa Belediyesi Temizlik Çevre Müdürlüğü,  Çevre Koruma ve Kontrol Biriminden Çevre Mühendisi Kemal Keser ise “Atık pillerin çevreyi kirletmelerini önlemek amacıyla, kaynağında ayrı toplanması, diğer atıklarla karıştırılmaması gerektiği, pillerin çöplere, ateşe, su kaynaklarına, kanalizasyona ve sokaklara atılmaması, toprağa gömülmemesi gerekiyor ”dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık