Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Planör Başlangıç Kursu

Şanlıurfa'da Planör Başlangıç Kursu

Vali Güvenç ve THK Genel Başkanı Yıldırım, kentte bir süre önce açılan ''planör başlangıç kursu''nu ziyaret etti

Giriş Tarihi: 13 Şubat 2012 Pazartesi 20:38
Şanlıurfa'da Planör Başlangıç Kursu
Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, kentte bir süre önce açılan ''planör başlangıç kursu''nu ziyaret etti.
Vali Güvenç ve THK Genel Başkanı Yıldırım, Akçakale yolu üzerindeki eski havaalanına giderek, burada gerçekleştirilen ''teorik planörlük eğitimi'' hakkında ilgililerden bilgi aldı.
THK Genel Başkanı Osman Yıldırım, gazetecilere yaptığı açıklamada, Şanlıurfa'da havacılık sektörünün sevdirilmesi ve tanıtılması amacıyla kurs açtıklarını ve yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını ifade etti.
Kentteki mevcut iki hava alanından birinin bir süreden beri kullanılmadığını hatırlatan Yıldırım, bu havaalanını kurum olarak çeşitli faaliyetlerle aktif hale getirmeyi planladıklarını söyledi.
Vali Güvenç de kurslara gösterilen yoğun talepten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, kursiyerlerin bu fırsatı iyi kullanmasını gerektiğini belirtti.
Kurs sayesinde eski havaalanının da değerlendirileceğini aktaran Vali Güvenç, şunları kaydetti:
''Şanlıurfa'da, havacılığın geliştirilmesine ilişkin müsait alt yapı ve hava şartları var. Şu anda Türkiye'nin birçok yerinde ağır kış şartları hakim ancak ilimizde yazdan kalma günler yaşanıyor. Bu işe emek veren herkese teşekkür ediyorum. Cesaret gösterip, kursa yazılan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Bu tür etkinlikler, şehrimize renk getiren değişik etkinliklerdir. Gelecekte bu tür faaliyetleri çeşitlendirerek, artırmak istiyoruz.''
Konuşmaların ardından THK eğitimci pilotları planörlerle mini bir gösteri sundu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık