Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA PRAVAKATÖRLER İŞ BAŞINDA

ŞANLIURFA’DA PRAVAKATÖRLER İŞ BAŞINDA

Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşanan olayların ardından Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi Sığırcık köyünde oturan 6 Hüdapar yönetici ve üyesinin evine, yılbaşı gecesi HDP ve PKK lehine yazılar yazıldığı iddia edildi.

Giriş Tarihi: 2 Ocak 2015 Cuma 08:25
ŞANLIURFA’DA PRAVAKATÖRLER İŞ BAŞINDA

Şırnak'ın Cizre ilçesinde yaşanan olayların ardından Şanlıurfa'nın Bozova ilçesi Sığırcık köyünde oturan 6 Hüdapar yönetici ve üyesinin evine, Yılbaşı gecesi HDP ve PKK lehine yazılar yazıldı. Olayın ardından basın açıklaması yapan Hüdapar Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, ikinci bir Cizre vakasının yaşanmasından endişe ettiklerini söyledi.

 Şanlıurfa'nın Bozova ilçesi Sığırcık köyünde oturan Hür Dava Partisi(HÜDAPAR) Bozova ilçe Teşkilatı Kurucu-Yönetim Kurulu üyesi Muhittin Bağmancı'nın da aralarında bulunduğu toplam 6 partilinin evlerinin duvarlarına 'BDP,'Kürdistan, 'IŞİD'e hayır', 'YDM', 'Allah belanızı versin' gibi yazılar yazıldığı iddia edildi.

 Yaklaşık 200 hanenin bulunduğu Sığırcık köyünde, yazıların sadece HÜDAPAR yönetici ve üyelerinin evlerinin duvarlarına yazıldığı tespit edildi. Olayla ilgili jandarma soruşturma başlattı. Şanlıurfa İl Başkanı Lokman Yalçın, Bozova İlçe Başkanı Mustafa Bayram, Kurucu Yönetim Kurulu üyesi Muhittin Bağmancı ile partisinin il başkanlığı binasında basın toplantısı düzenledi.

 Provakatif ve tehdit amaçlı evlerin işaretlendiğini savunan Yalçın, akabinde Cizre'deki gibi fiili saldırı gelmesinden endişe duyduklarını ifade etti.

 İlçe Başkanı Mustafa Bayram, ev işaretlemelerinden önce partililerin IŞİD ile ilişkilendirilerek hedef gösterildiğini kaydetti.

Öte yandan yazılan yazılar, jandarmanın yaptığı çalışma ve parti yetkililerinin inceleme yaptığı görüntüler dağıtılarak kamuoyu ile paylaşıldı.

YORUMLAR
  • yorum2015-01-03 16:24:43zeyna

    Kimin provakatör olduguna siz mi karar veriyorsunuz? isiniz HABER vermek, Yorum yapmak degil..

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Büyükşehir, arıtma tesisi için altyapı planlamasını yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık