Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Rüşvet Operasyonu; 30 Gözaltı

Şanlıurfa'da Rüşvet Operasyonu; 30 Gözaltı

Ankara, Diyarbakır, Gaziantep ve ŞanlıUrfa'da başta Spor İl Müdürlükleri olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşun temizlik ile güvenlik işlerini yürüten şirkete yönelik düzenlenen operasyonda 30 kişi gözaltına alındı.

Giriş Tarihi: 7 Ekim 2011 Cuma 09:34
Şanlıurfa'da Rüşvet Operasyonu; 30 Gözaltı
AnkaraDiyarbakırGaziantep ve ŞanlıUrfa'da başta Spor İl Müdürlükleri olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşun temizlik ile güvenlik işlerini yürüten şirkete yönelik düzenlenen operasyonda 30 kişi gözaltına alındı. Ameliyat olan ve şu anda raporu bulunan Ankara Spor İl Müdürü Ahmet Sağlam'ın evinde ifadesine başvurulacağı kaydedildi. 

Ankara Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatıyla bir yıl önce çalışma başlatan Ankara Emniyet MüdürlüğüKaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekipleri, başta Spor İl Müdürlükleri olmak üzere birçok kamu kurum ve kuruluşunun temizlik ile güvenlik işlerini yürüten şirkete yönelik operasyon gerçekleştirdi.AnkaraDiyarbakırGaziantep ve ŞanlıUrfa'da gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda 30 kişi gözaltına alındı. Operasyonun birçok ilde Spor İl Müdürlükleri ile hastane ve devlet dairelerinde temizlik ve güvenlik işlerini yürüten Bakış Temiz ve Bakışlar Güvenlik şirketine yönelik olduğu belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında Spor İl Müdürlüklerinde çalışan memurlar ile şirketin üst düzey yöneticileri ve çalışanların olduğu öğrenildi. 

Ankara Spor İl Müdürü Ahmet Sağlam ile Muhasebe Müdürü Ali Ekber'in de ifade vereceği öğrenildi. Ameliyat olan ve 1.5 ay rapor alan İl Müdürü Sağlam'ın savcılık talimatıyla ifadesinin evinde alınacağı kaydedildi. 

'İhaleye fesat karıştırmak ve rüşvet' suçlamasıyla gözaltına alınan 30 kişinin Ankara Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından savcılığa sevk edileceği öğrenildi. 

Bu arada operasyonun devam edeceği ve olayla bağlantılı yeni gözaltına alımların da olabileceği kaydedildi
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor

Halep İçin Kalpler Kan Ağlıyor"

Kurumsal

İçerikYukarı Çık