Ana Sayfa Sağlık ŞANLIURFA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN DOKTORA SALDIRIYA TEPKİ

ŞANLIURFA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN DOKTORA SALDIRIYA TEPKİ

Şanlıurfa'da, Mehmet Akif İnan Eğitim Araştırma Hastanesi'nde İhale Komisyonu Başkanı Doktor F.Ç.'nin kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tartaklanmasına tepki gösteren sağlık çalışanları hastane bahçesinde basın açıklaması yaptı.

Giriş Tarihi: 28 Nisan 2016 Perşembe 16:32
ŞANLIURFA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN DOKTORA SALDIRIYA TEPKİ

Öğle saatlerinde bahçede toplanan sağlık çalışanları, İhale Komisyonu Başkanı da olan doktor F.Ç.'nın önceki gün kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tartaklanmasını protesto etti. Grup adına basın açıklamasını okuyan Hastane Yöneticisi İbrahim Halil Keşküş, şiddet olaylarına karşı caydırıcı önlemlerin alınması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

"Son günlerde sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları artmıştır. Hekim, sağlık çalışanı ve hastane personeline yönelik şiddete her gün bir yenisi daha eklenmiştir. Sağlık çalışanları ve hekimler son yıllarda değersizleştirilmiştir. Karşılığında caydırıcı ceza olmaması, vatandaşları teşvik etmiştir. Sağlık çalışanlarına yönelik gerçekleşen bu şiddet için derhal gerekli adımların atılması gerekiyor."

YORUMLAR
  • yorum2016-04-28 20:42:42sinan

    uz.dr Ömer Melik in tabip odası adaylığını ve ekibini destekliyoruz.Halkın hekime hekiminde halka yüksekten bakmadığı ve halkla hekimin iç içe olduğu bir tabip odası yönetimi istiyoruz. İhalecilere rantçılara ve yandaşçılığa hayır diyoruz. Basın açıklamasına destek verdiği içinde kendisine ve ekibine teşekkür ediyoruz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star