Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Sakal-ı Şerif İzdihamı

Şanlıurfa'da Sakal-ı Şerif İzdihamı

Şanlıurfa'da ve Siverek’te Kadir Gecesi nedeniyle sabah namazı çıkışında ziyarete açılan Sakal-ı Şerif’i görmek isteyen binlerce kişi kısa süreli izdihama yol açtı. Kutsal emaneti bir an önce girmek için yüzlerce metre uzunluğunda kuyruk oluşturan kadın ve erkeklerin yarattığı izdihamda birçok kişi ezilme tehlikesi geçirdi.

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2013 Cumartesi 03:57
Şanlıurfa'da Sakal-ı Şerif İzdihamı

Kadir Gecesi nedeniyle Sakal-ı Şerif, erkekler için Dergah ile Peygamberler ve Hazreti İbrahim Peygamber Camii’nde, kadınlar için de Çarhoğlu Camii’nde ziyarete açıldı. En yoğun kalabalık ise kutsal olduğuna inanılan Balıklıgöl ile Hazreti İbrahim’in doğduğu mağaranın bulunduğu Dergah Camii’nde yaşandı. Sahurun ardından camiye gelen binlerce kişi, kutsal emaneti görebilmek için uzun kuyruklar oluşturdu. Sıraya giren vatandaşlar, cami görevlisinin elinde tuttuğu Sakal-ı Şerif’i görüp, öpmeye çalıştı. Uzun kuyruk oluşan cami avlusunda birçok kişi ise, cep telefonu ile Sakal-ı Şerif‘in fotoğrafını çekti. Bazı vatandaşların Sakal-ı Şerif‘i görünce tekbir ve salavat getirdiği, bazılarının ise gözyaşı döktüğü görüldü.

SİVEREK’TE İZDİHAM YAŞANDI

Siverek’te Camikebir Mahallesi'ndeki Ulu Cami’de ziyarete açılan Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen vatandaşlar gece saat 04.00'ten itibaren sıraya girerek uzun kuyruklar oluşturdu. Bir görevli tarafından yeşil kumaşa sarılı cam kavanoz içerisinde halkın ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif’i görmeye gelen vatandaşlar, tekbirler getirdi. Sakal-ı Şerif'i görmek isteyen vatandaşlar kısa süreli izdihama neden oldu. Gün içerisinde öğlene kadar erkeklere öğleden sonra ise kadınlara açık olacak Sakal-ı Şerif için cami çevresinde sıra için demir bariyerler kuruldu.

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık