Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa’da Satranç heyecanı sona erdi

Şanlıurfa’da Satranç heyecanı sona erdi

Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Satranç İl Temsilciliğinin düzenlediği Satranç İl Birinciliği ve Yaş grupları satranç turnuvası sona erdi.

Giriş Tarihi: 25 Aralık 2012 Salı 11:07
Şanlıurfa’da Satranç heyecanı sona erdi

Bahçelievler Gençlik Merkezinde düzenlenen turnuvaya yaş gruplarından 118 ve İl Birinciliği Şampiyonasına ise 75 sporcunun katıldı. Turnuva sonunda dereceye giren sporculara çeşitli ödüller verildi..

Satranç'ın son derece önemli bir spor olduğunu söyleyen Gençlik Hizmetleri ve  Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız  “  Şanlıurfa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak bu sene satranç'a büyük  önem verdik. Çünkü gençlerimize önem ve değer veriyoruz. Onların kendilerini geliştirmeleri için her alanda turnuvalar düzenliyoruz. Onlara spor sevgisini ve kendilerini geliştirmeleri için imkanlar sunuyoruz. Bu turnuva'da onlardan birisidir. Katılan sporcularımızın hepsine teşekkürlerimi ifade ediyorum  ” dedi.

Satran İl Temsilcisi Süleyman Sami Kars ise düzenlenen satranç turnuvasına ilginin yoğun olduğunu ifade ederek, '' Son zamanlarda satranç'a ilgi artmaya başladı. Bu da bizleri gerçekten çok mutlu ediyor. Ayrıca düzenlemiş olduğumuz turnuva'ya katılım yoğundu. Bütün sporcularımızın hepsine teşekkürlerimi ifade ediyorum. Ayrıca burada dereceye giren İl Birincimiz Şubat ayında Antalya'da düzenlenecek olan Türkiye Satranç Turnuvasında ilimizi temsil edecektir''diye konuştu.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık