Ana Sayfa Siyaset Şanlıurfa’da seçim çalışmaları

Şanlıurfa’da seçim çalışmaları

Emek Demokrasi ve Barış bloğu Şanlıurfa bağımsız Milletvekili adayı İbrahim Ayhan vekili Av. Bekir Benek,Temsilde adaletten yoksun seçim sistemi ile 12 Haziran seçimlerine gitmekteyiz.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2011 Cumartesi 11:26
Şanlıurfa’da seçim çalışmaları
Dünyanın hiçbir yerinde olmayan %10’luk baraj uygulaması ile halkın iradesinin meclise yansıması engellenmektedir. Kısmen sandığa yansıyan halkın iradesi de adeta gasp edilerek, rantçılara, çetelere ve din istismarcılarına peşkeş çekilmektedir. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, birde Devlet olanaklarının, kamu görevlilerinin seçim çalışmalarında kullanılmak üzere AKP’nin hizmetine sunulduğunu görmekteyiz.

 

Diğer yandan Emek, Barış ve Özgürlük Bloğu Adayları ne devletin, ne de hazinenin gücüne dayanmadan, sadece ve sadece halkımızın özgücüne dayanarak seçim çalışmalarını zor koşullarda yürütmektedirler. Adaylarımızın her seçim büro açılışı, AKP kolluk güçleri tarafından kuşatılarak halkın yoğun katılımı engellenmeye çalışılmaktadır. Büro açılışlarına katılan halkımıza dönük saldırı girişimi ve keyfi gözaltılar yapılmaktadır.

 

12.05.2011 tarihinde Bağımsız Milletvekili adayımız Sayın İbrahim AYHAN’ın Yenişehir seçim bürosu açılışına tüm polis ablukasına rağmen halkımızın yoğun ilgisi ve katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Anlaşılan odur ki halkın bu coşkulu katılımı birilerini rahatsız etmiş olmalı ki 14.05.2011 tarihinde gece saat:02.00 sularında karanlık eller tarafından Yenişehir seçim büromuza yönelik Molotoflu saldırı gerçekleştirilmiştir. Biz bu saldırıyı alçakça bir tezgah ve aşağılıkça bir tahrik olarak değerlendiriyoruz. Ve diyoruz ki, bu saldırıyı gerçekleştirenler asla ve asla amaçlarına ulaşamayacak, hevesleri kursaklarında kalacaktır.

 

Bu alçakça saldırıyı gerçekleştirenler derhal bulunup yargı önüne çıkarılmalıdır. Aksi takdirde seçim güvenliğinden artık kimsenin bahsedemeyeceği bilinmelidir. Yaşananlardan ve bundan sonra yaşanacaklardan başta AKP hükümeti ve illin valisi sorumlu olacaktır. Tüm kamuoyunu duyarlılığa davet ediyoruz

EMEK DEMOKRASİ VE BARIŞ BLOĞU URFA BAĞIMSIZ

MİLLETVELİ ADAYI:

İBRAHİM AYHAN vekili AV.BEKİR BENEKYORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Bakan Faruk Çelik: Kaygı Duyuyoruz

Kurumsal

İçerikYukarı Çık