Ana Sayfa Sağlık Şanlıurfa'da Sıcak Hava Bunaltıyor

Şanlıurfa'da Sıcak Hava Bunaltıyor

Haziran ayını mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklarla geçiren Şanlıurfa'da, Temmuz ayının ilk günlerinde sıcaklık daha da arttı.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2011 Çarşamba 14:02
Şanlıurfa'da Sıcak Hava Bunaltıyor
Haziran ayını mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklarla geçiren Şanlıurfa'da, Temmuz ayının ilk günlerinde sıcaklık daha da arttı. Hava sıcaklıklarının aniden bastırmasının ardından gölgede 35 derece ile Türkiye'nin en sıcak kenti olan Şanlıurfa'da sokaklar boşaldı, küçük çocuklar serinlemek için kanal ve süs havuzlarında yüzdü.

Türkiye'de yazların en sıcak geçtiği illerden biri olan Şanlıurfa'da bu yıl da hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerine çıktı. Mevsimin en sıcak gününü yaşayan kentte hava sıcaklığı bugün gölgede 35 dereceye ulaştı. Nemle birlikte iyice bunalan Şanlıurfalılar, sokaklara çıkmak yerine klimalı ortamda oturmayı tercih ederken, dışarı çıkanlar ise gölge mekanlara akın edip, sık sık el ve yüzünü yıkadı. Birçok kişi buharlı sistem ile serinletilen kafeleri doldururken, bazı çocuklar ise yasağa aldırış etmeden süs havuzlarına girerek serinledi. Kent merkezinin dışında nemin daha etkili hissedildiği köylerde ise aileleriyle birlikte tarlalarda çalışan çocuklar, Devlet Su İşleri'ne ait sulama kanallarında yüzdü. Uzmanlar, özellikle 11. 00 ve 16. 00 saatleri arasında mecbur kalınmadıkça dışarı çıkılmaması uyarı yaptı. Aşırı sıcaklardan dolayı bayılma olayları, kalp ve tansiyon rahatsızlıklarının arttığı da bildirildi.
(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star