Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA "SİGARAYI BIRAKMA" KAMPANYASI

ŞANLIURFA'DA "SİGARAYI BIRAKMA" KAMPANYASI

Vali Celalettin Güvenç, günümüzde toplum sağlığını tehdit eden belli başlı unsurların başında sigaranın geldiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 14 Mayıs 2012 Pazartesi 12:21
ŞANLIURFA'DA
Güvenç, İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nce başlatılan ''Sigarayı bırakma'' kampanyasıyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Söz konusu kampanyayı önemsediğini bildiren Güvenç, sigara kaynaklı hastalıklar nedeniyle her yıl yüzlerce vatandaşın hayatını kaybettiğini, binlercesinin de sakat kaldığını hatırlattı.

Toplum sağlığını tehdit eden büyük sorunlara karşı verilen mücadelenin büyük olması gerektiğine değinen Güvenç, açıklamasında şunları kaydetti:


''Günümüzde toplum sağlığını tehdit eden belli başlı unsurların başında sigara gelmektedir. Sigaranın toplumumuzu zehirleyen bir sarmaşık gibi yayılmasının önüne geçmenin bir tek yolu vardır, seferberlik. Gün, günümüz nesillerinin bu zararlı alışkanlıktan uzaklaştırılmasını teşvik etmek ve gelecek nesillerin hayatları boyunca sigaraya karşı koruma altına alınmalarını sağlamak için çalışma günüdür. Gün, sigaraya karşı topyekün mücadele etme günüdür.


İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün başlattığı kampanyayı ziyadesiyle önemsiyoruz. Gelin, Milli Eğitim Müdürlüğünün çağrısına kulak verelim. Sağlıklı bir toplum ve güzel bir gelecek için hep beraber harekete geçelim. Gözümüzden sakındığımız çocuklarımızı, yarınlarımızı sigaranın pençesinden kurtarmak için harekete geçelim. Sigaranın zor bir ölüm olduğunu onlara göstermek için harekete geçelim.'' YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık