Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Suriye Protestosu

Şanlıurfa'da Suriye Protestosu

Şanlıurfa'da, kadın ve erkeklerden oluşan 500 kişilik grup, Suriye'deki saldırıda yaşamını yitirenler için dua edip, gıyabi cenaze namazı kıldı. Protesto gösterisinde ve sık sık Türkçe ve Arapça slogan atan grup, Mısır'daki direnişin sembolü olan 'Rabia' anlamına gelen '4' işaretini yaptı.

Giriş Tarihi: 22 Ağustos 2013 Perşembe 10:35
Şanlıurfa'da Suriye Protestosu

Suriye'de dün rejim güçleri tarafından yapılan saldırılarda çok sayıda kişinin ölmesini protesto eden 500 kişilik grup, sivil toplum kuruluşları öncülüğünde gece saatlerinde Balıklıgöl Platosu'nda bulunan Dergah Camii'nde toplandı. Yatsı namazı ardından bir araya gelen kalabalık, tekbir getirip Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad aleyhine Türkçe ve Arapça sloganlar attı. Protestoya katılan bazı Suriyeliler ise, 'Kanımız canımız şehitler için feda, Kahrolsun Esad' anlamına gelen Arapça sloganlar atarak, marşlar okudu.

GIYABİ CENAZE NAMAZI KILIP, 'RABİA' İŞARETİ YAPTILAR

Protesto gösterisi ardından gruptakiler, cami avlusunda saf tutarak ölenler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namaz ardından gruptakiler, Mısır'daki direnişin sembolü olan 'Rabia' anlamına gelen '4' işaretini yaptı.

Ölenler için dua okuyan kalabalık adına basın açıklaması yapan Günyüzü Dernek Başkanı Veysel Toprak, Suriye’de Beşar Esad ordusu tarafından kimyasal silahların kullanıldığını ve tüm dünyanın buna sessiz ve seyirci kaldığını belirterek, "Kadın, erkek, yaşlı ve çocuk demeden ordu tarafından masum siviller katlediliyor. Şam’ın Doğu Guta bölgesinde bin 100 şehit, 5 bin kişi yaralı. Son zamanlarda Suriye’de kimyasal silahlarla masum insanlar katlediliyor. Ordu tarafından yapılan saldırıları BM ve İslam Birliği teşkilatı bu katliamlar karşısında sessiz kalarak Esad’a destek veriyor" dedi.

 

 


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star