Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA TAŞERON SÖZLEŞME HEYECANI

ŞANLIURFA’DA TAŞERON SÖZLEŞME HEYECANI

Eyyüpoğlu, “Sözleşme Şanlıurfa’nın yüzünü güldürecek.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2016 Salı 11:16
ŞANLIURFA’DA TAŞERON SÖZLEŞME HEYECANI

Şanlıurfa genelinde 8 binden fazla üyesi bulunan ve başta belediyeler olmak üzere birçok kurumda yetkili olan Hizmet İş Sendikası’na bağlı işçileri toplu iş sözleşmesi heyecanı sardı. Şanlıurfa Büyükşehir, Eyyübiye ve Karaköprü belediyelerinde sözleşme dönemine giren Hizmet-İş’in Şanlıurfa Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu, üye işçileri ücret ve sosyal haklar yönünden rahatlatacak bir taslak hazırladıklarını kaydetti. Aynı zamanda Hak-İş Konfederasyonu Şanlıurfa Temsilcisi de olan Seydi Eyyüpoğlu, “Yeni sözleşmelerimiz hem işçiyi rahatlatacak hem de iş yerindeki verimliliği arttırarak, işverenin yüzünü güldürecek.” dedi. 
1088 ÇALIŞANLI BÜYÜKŞEHİR’İN SÖZLEŞMESİ DE BAŞLIYOR
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’ndeki Efsane Şirketi ile işçi sayısının 1088 olduğunu belirten Seydi Eyyüpoğlu, “İmar müdürlüğü, itfaiye, zabıta, kültür müdürlüğü gibi belediyenin tümünü kapsayan birimlerdeki 1088 üyemizin sözleşmelerine yakında başlıyoruz.” dedi. Eyyüpoğlu, 365 mevcudu bulunan Yavuz Katı Atık şirketi için de sözleşme yetkilerinin geldiğini söyledi. 
Toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin taslaklarının halen hazırlandığını bildiren Hak İş Konfederasyonu Temsilcisi ve Hizmet İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu, “Sosyal yardımlar da dahil olmak üzere sözleşme maddelerinde enflasyonu göz önünde tutuyoruz. Yaşadığımız eflasyon malum. Devlet memurlara nasıl ki enflasyon farkı veriyorsa, biz de sözleşmelerimizi işçilerimizin mağduriyetlerine meydan vermeyecek biçimde düzenliyoruz. Sosyal yardımlar, ücret yardımları, aile yardımı gibi konular, memurlara ne veriliyorsa, o miktar baz tutularak hazırlandı.” diye konuştu.  
İŞÇİ SAĞLIĞI HER ŞEYDEN ÖNEMLİ
Bir ayrı konu başlığı ise işçi sağlığı için açan Hak İş konfederasyonu Temsilcisi ve Hizmet İş Sendikası Şanlıurfa Şube Başkanı Seydi Eyyüpoğlu, “İşçilerimizin sağlığına büyük önem veriyoruz. Bizim için işçi sağlığı her şeyden önce gelir. Bu amaçla, bizzat sendika bünyesinden  3 arkadaşımızı işçilerimize eğitim vermeleri için görevlendirdik. İşçilerimizin sağlık eğitimlerini aksatmadan ve en verimli faydayı sağlayacak biçimde devam ettireceğiz” cümlelerine yer verdi. 

YORUMLAR
  • yorum2016-01-27 12:29:51gökhan

    BAŞKAN ım umudumuz yukarda ALLAH burda da sizsiniz inşlah siz bizim için en güzelını düşünüyorsunuzdur

  • yorum2016-01-26 20:38:47belediyeci

    kadrolu işçilere süper bir sözleşme yaptı seydi bey .sosyal haklara 3 yıl sıfır zam aldı .ümarım taşeron arkadaşlarıda hüsrana üğratmaz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star