Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Tefeciler Bir Can Daha Alacaktı(video)

Şanlıurfa'da Tefeciler Bir Can Daha Alacaktı(video)

ŞANLIURFA’da, madde bağımlısı 26 yaşındaki M.A., tarihi Urfa Kalesi’ne çıkarak intihar girişiminde bulundu. Yarı çıplak bir vaziyette kayalıklardan sarkan M.A., 2 saatte güçlükle intihardan vazgeçirildi.

Giriş Tarihi: 30 Kasım 2011 Çarşamba 00:40
Şanlıurfa'da Tefeciler Bir Can Daha Alacaktı(video)
Olay Göller Mahallesi’nde bulunan tarihi Urfa Kalesi’nde saat 16.00’da meydana geldi. Balıklıgöl’e bakan kayalıklar üzerinde madde bağımlısı bir gencin, yarı çıplak bir vaziyette etrafa küfürler savurup intihara kalkıştığını görenler, polisi aradı.

Bunun üzerine harekete geçen polis, kentin simgesi olan Balıklıgöl’ün üst tarafından tarihi kaleye geldi. Polis, oldukça tehlikeli bir kayanın üstünde bulunan madde bağımlısı M.A.’yı intihardan vazgeçirmek için konuşmaya başlarken, itfaiye ve sağlık görevlileri de atlama ihtimaline karşı kale girişinde önlem aldı.

Uzun süredir işsiz olduğunu, kimsenin kendisine yardımcı olmadığını söyleyen M.A., göğsünü elindeki bıçakla keserek intihar etme konusunda kararlı olduğunu söyledi. Polisin tüm çabasına rağmen intihardan vazgeçirilmeyen madde bağımlısı genç için olay yerine psikolog çarılmasına karar verildi. Psikolog arayışına giren ekipler, 2 saat boyunca görevli bir psikolog bulamayınca bu kez devreye itfaiye ekipleri girdi. Kaleden aşağıya sarkıtılan halatla çıkartılmak istenen genç, ayağa kalkarak kendisini atacağını söyledi. Yaşanan tüm bu olaylarda ise onlaraca meraklının da çimlerin üzerinde uzanıp intihar girişimini film gibi izlemeleri dikkat çekti.

Yaklaşık 2 saat boyunca ekiplere ecel terleri döken genç, kendisine tedavi ve iş sözü verilmesi üzerine ikinci kez kayalıklara sarkıtılan halatla, yukarıya çekildi. M.A., polisler tarafından hazır bekletilen ambulansa bindirilip tedavi için Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi.(vatan)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star