Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da TİGEM emektarları açık arttırmada

Şanlıurfa'da TİGEM emektarları açık arttırmada

Türkiye'nin en büyük tarım işletmesi konumundaki Ceylanpınar Tarım İşletmesinde 52 traktör, açık artırmayla satışa sunuldu.

Giriş Tarihi: 8 Aralık 2011 Perşembe 14:05
Şanlıurfa'da TİGEM emektarları açık arttırmada
Bakım ve onarımı tamamlanan 1969 ile 1975 model arasındaki toplam 52 traktör için Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Zafer Öz başkanlığında 8 kişiden oluşan komisyon üyeleri önünde açık artırma yapıldı. Daha önce teminat yatıran 10 kişinin katıldığı açık artırmada, traktörler tek tek tanıtılıp, katılımcılara araçlar hakkında bilgi verildi.

Yaklaşık 2 saat süren açık arttırmada satışa sunulan 52 traktörden 5 tanesi, 6 bin 800 ile 11 bin 300 lira arasında satıldı.


Ceylanpınar Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı ve ihale komisyonu başkanı Öz, ekonomik ömrünü tamamlamış, bakım ve onarımları yapılan 52 traktörün açık arttırmayla satışa sunulduğunu, bunlardan 5 tanesinin satıldığını kalan 47 adet traktör için ise bir hafta sonra tekrar ihale yapılacağını söyledi.


Traktör ihalesi için Elazığ'dan geldiğini belirten Kerem Aslan, bütçesine uygun traktör almak istediğini, ancak belirlenen fiyatların satışa çıkarılan traktörler için yüksek olduğunu savundu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star