Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA 'TURİZM SAHA' RAPORU AÇIKLANDI

ŞANLIURFA’DA 'TURİZM SAHA' RAPORU AÇIKLANDI

ŞANLIURFA’da, 2013 yılı turizm saha çalışmasını tamamlayan Ticaret ve Sanayi Odası'na bağlı Turizm Platformu tarafından hazırlanan raporda konaklayan turist sayısının 560 bin 812 olarak açıklandı.

Giriş Tarihi: 10 Ocak 2014 Cuma 03:19
ŞANLIURFA’DA 'TURİZM SAHA' RAPORU AÇIKLANDI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde kurulan Şanlıurfa Turizm Platformu tarafından hazırlanan saha raporu açıklandı. 2013 yılının ilk 11 ayında Şanlıurfa’da konaklayan yerli ve yabancı turist sayısı 560 bin 812 kişi olduğu açıklandı. Seyahat acentalarıyla kente gelen, otellerde günlük ve haftalık konaklayan turistlerin en çok tarihi Balıklıgöl ve dünyanın ilk üniversite kalıntılarının bulunduğu kümbet evleriyle bilinen Harran İlçesi'ni gezdiği belirtildi.

11 aylık saha raporunu tamamlayan Turizm Platformu, Ticaret ve Sanayi Odası'nda toplantı düzenledi. Toplantıya Şanlıurfa Vali Vekili Ramazan Seçilmiş, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Eyüp Sabri Ertekin, seyahat acentaları, otel ve konukevi yetkilileri katıldı.

Saha raporunu açıklayan Turizm Platformu Başkanı Asuman Cevahir Yazmacı, "Tarihi ve turistik yerleriyle adını duyuran Şanlıurfa’da 2013 yılında 560 bin 812 kişi yerli ve yabancı turist konakladı. Bu sayı Şanlıurfa turizmi açısından yeterli değil. Bu sayının artması için platform olarak turizm yetkilileri ile görüşmeler yaparak bu sayının yükseltilmesi için çalışmalar yapacağız" dedi.

Vali Vekili Ramazan Seçilmiş ise turist sayısının yetersizliğine dikkat çekerek, tarihi ve ören yerlerinin tanıtımında eksiklikler bulunduğunu söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık