Ana Sayfa Kültür/Sanat Şanlıurfa'da "Turizme Kanadırdıklarımız" Projesi Tanıtıldı

Şanlıurfa'da "Turizme Kanadırdıklarımız" Projesi Tanıtıldı

SODES Projeleri kapsamında yürütülen “Turizme Kazandırdıklarımız” projesi Harran Üniversitesi Uygulama Oteli’nde yapılan bir törenle tanıtıldı.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2012 Çarşamba 06:48
Şanlıurfa'da
Kalkınma Bakanlığı’na bağlı Devlet Planlama Teşkilatı’nın Müsteşarlığınca yürütülen, GAP idaresince desteklenen Sosyal Destek Programı’nca (SODES) yürütülen proje kapsamında, Harran Üniversitesi’nin "Turizme Kazandırdıklarımız" projesinin açılış/tanıtım törenine; Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Şanlıurfa Başsavcısı Mustafa Yalçın, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Şanlıurfa Barosu Başkanı Av. İrfan Güven, GAP İdaresi Bölge Müdürü Mehmet Açıkgöz, Şanlıurfa Genç İş Kadınları Derneği Başkanı Asuman Cevahir Yazmacı ve davetliler katıldı.
Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende; Harran Üniversitesi Turizm Meslek Yüksek Öğretim Üyesi Hasan Kırmızı, Genç Kadın Girişimciler Dernek Başkanı Asuman Cevahir Yazmacı, GAP idaresi Bölge Müdürü Mehmet Açıkgöz ve Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu birer konuşma yaptılar.
Bölgenin turizm alanında hızla gelişmeye başlaması ve otellerin her yıl artarak şehre kazandırılmasına karşılık, çalıştırılacak nitelikli personel bulunamaması nedenlerinden dolayı açılan uygulama otelinde çalışacak personel, Cevahir Konuk Evinde staj görecek. Otelde çalıştırılmak üzere ise çeşitli branşlarda 100 kişi istihdam edilecek.
Tarihi konuk evinde yapılan açılış töreninde konuşan Rektör Mutlu; Harran Üniversitesi olarak eğitim alanında çalışmalar ve araştırmalar yapmayı istediklerini, İş-Kur ve GAP idaresinden gerekli destek alarak bu alanda verimli işler yaptıklarını, ilin Turizm alanında gelişmesini göz önünde bulundurarak bu alanda hizmetin daha iyi verilmesini desteklediklerini belirtti.
Üniversitelerin, eğitim ve araştırmalarla toplumun sorunlarını çözmek için kurulduğuna değinen Rektörümüz Prof.Dr. İbrahim Halil Mutlu, üniversitemizin akademik açıdan kısa sayılabilecek 20 yıl gibi bir sürede bölge ihtiyacının giderilmesine yönelik önemli çalışmalara imza attığını ifade etti.
Üniversitemiz Sürekli Eğitim Merkezi'nin yıllardır bölge ihtiyaçları doğrultusunda hizmetler ürettiğini dile getiren Rektör Mutlu, başta GAP BKİ olmak üzere diğer kurum ve kuruluşlarla gelecekte daha iyi işler yapmayı hedeflediklerini anlattı.
Yapılan bu proje ile turizm sektörünün ihtiyacı olan Aşçılık, Garson/Komi, Mesleki İngilizce-Almanca ve Bilgisayarlı Muhasebe kursları, Harran Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde verilecek olup, proje koordinatörü Öğretim Görevlisi Hasan Kırmızı’nın koordinasyonunda Turizm Meslek Yüksek Okulu’ndaki akademisyenlerin desteği ile 18-30 yaş arası 100 işsiz, eğitime alınacak. 8 ay sürecek olan bu proje Harran Üniversitesi Rektörlüğü ile GAP Bölge Kalkınma İdaresi Bölge Müdürlüğü ve Şanlıurfa Girişimci Kadınları Derneğince ortaklaşa yürütülecek.
Yapılan tanıtım/açılış töreni misafirlere sunulan ikramlarla sona erdi.


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık