Ana Sayfa Kültür/Sanat Şanlıurfa'da Türkçe Şöleni

Şanlıurfa'da Türkçe Şöleni

Şanlıurfa (CİHAN) - Şanlıurfa Genç İş adamları Derneği (ŞUGİAD) ile çok sayıda sponsor firmanın katılarıyla düzenlenen 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın Şanlıurfa etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Giriş Tarihi: 27 Haziran 2011 Pazartesi 04:48
Şanlıurfa'da Türkçe Şöleni
Şanlıurfa Genç İş adamları Derneği (ŞUGİAD) ile çok sayıda sponsor firmanın katılarıyla düzenlenen 9. Uluslararası Türkçe Olimpiyatları'nın Şanlıurfa etkinlikleri renkli görüntülere sahne oldu.

Türkçe Olimpiyatları kapsamında Urfa'ya gelen 20 farklı ülkeden 50 öğrenci, GAP Arena Stadyumu'nda muhteşem gösteriler sundu.

Türkçe Olimpiyatları'nın Şanlıurfa etkinliklerine; Devlet Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan, Milletvekilleri Seyit Eyüpoğlu, Mehmet Akyürek, Halil Özcan, A. Kerim Gök, Mahmut Kaçar, AK Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez, çok sayıda ilçe ve belde belediye başkanı, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Yavuz, Şanlıurfaspor 2. Başkanı Mehmet Çoban ve yaklaşık 30 bin vatandaş katıldı.

Burada konuşan Bakan Çelik, olimpiyatların dünyadaki barışı tesis etmede önemli bir işlev üslendiğine inandığını ifade etti. Çelik, şunları kaydetti: "Aslında ülkemiz açısından bakacak olursak toplumun çok farklı kesimlerinin izleme konusunda bir bütünlük arz ettiğini, kaynaşmayı ortaya koyduklarını görüyoruz. Ülkemiz ve bölgemiz açısından hem de dünya geçliğinin buluşması açısından son derece önemli bir girişimdir.

Katkısı olanları Şanlıurfa düzeyinde kutluyorum, tebrik ediyorum. Tabi ki yurt dışında Türk okullarının açılmasıyla ilgili öncülük yapan, bu fikri ortaya koyan bütün dünya gençliğinin gönlünde taht kuran Fethullah Gülen hoca efendiyi de buradan saygıyla anıyorum, kendilerine hürmetlerimi de buradan ifade ediyorum. "

Programda yabancı öğrencilerin söylediği şarkılar, okudukları şiirler ve sundukları gösteriler stadyumu dolduran vatandaşlara keyifli dakikalar yaşattı. Öğrenciler, performansları ile Şanlıurfalıları mest etti.

Programda sıra gecesi gösterisi de büyük beğeni topladı. Zenci öğrenciler de bu sırada çiğ köfte yoğurdu. Yöresel kıyafetli öğrencileri bölgenin halk Oyunlarını sergilemesi de stadyumu coşturdu.

Öte yandan, programda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın mesajı da okundu.(haberler.com)
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık