Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da UKÜ'ye yoğun ilgi

Şanlıurfa'da UKÜ'ye yoğun ilgi

Şanlıurfa ‘2. Mesleki Rehberlik ve Kariyer Günleri Fuarı’ düzenlenen törenle açıldı. 21 Üniversitenin katıldığı fuarda, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ), standıbüyük ilgi gördü.

Giriş Tarihi: 15 Mart 2011 Salı 21:21
Şanlıurfa'da UKÜ'ye yoğun ilgi
Şanlıurfa Belediyesi Konferans ve Sergi Salonu’ndaki fuarın açılışını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe ve Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz gerçekleştirdi.
Özel ve Devlet 21 üniversitenin katıldığı ve 3 gün açık kalacağı belirtilen fuarı yaklaşık 5 bin öğrencinin gezmesi bekleniyor. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Temel Büyükbudak, Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe ve Harran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Yılmaz açılışın ardından tek tek stantları gezdiler.
UKÜ STANTINA İLGİ Yetkililerin ve öğrencilerin büyük ilgi gösterdiği fuarda UKÜ standı özel ilgi gördü. UKÜ Güneydoğu Anadolu Bölge Temsilcisi Adalet Yıldırım ve Araştırma Görevlisi Ozan Ertuğrul, stantlarını gezen yetkili ve öğrencilere üniversiteleri hakkında ayrıntılı bilgi verdiler. Yıldırım ve Ertuğrul, UKܒye  Şanlıurfa’dan ilginin her geçen yıl periyodik olarak arttığını bölgeden en fazla öğrencinin Şanlıurfa’dan üniversitelerine geldiğini belirterek, fuarın bu anlamda çok yararlı olduğunu söylediler. Yıldırım ve Ertuğrul, UKܒnün temel prensibinin kaliteli eğitim ve öğrencilerinin kendilerini aile ortamında hissedebilecekleri eksiksiz bir kampus olduğunu ifade ettiler.
33 FARKLI ÜLKEDEN ÖĞRENCİ Yıldırım ve Ertuğrul, UKܒde 33 farklı ülkeden öğrenci olduğunu belirterek, “Bu da UKܒde okuyan öğrencilerin farklı kültürleri tanıyarak vizyonlarını geliştirebilecekleri bir imkândır” diye konuştular.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Urfa'da alternatif yollar trafiğe açılıyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık