Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Uludere Protestosu

Şanlıurfa'da Uludere Protestosu

Şanlıurfa'da, aralarında siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin bulunduğu yaklaşık 100 kişi, 34 kişinin yaşamını yitirdiği Şırnak Uludere'deki hava saldırısının yıl dönümünü düzenledikleri meşaleli yürüyüşle protesto etti.

Giriş Tarihi: 28 Aralık 2012 Cuma 19:45
Şanlıurfa'da Uludere Protestosu

Şanlıurfa'da, aralarında siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin temsilcilerinin bulunduğu yaklaşık 100 kişi, 34 kişinin yaşamını yitirdiği ŞırnakUludere'deki hava saldırısının yıl dönümünü düzenledikleri meşaleli yürüyüşle protesto etti.

Çeşitli siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan Şanlıurfa Emek ve Demokrasi Platformu üyesi yaklaşık 100 kişi, saat 17.00'de Ahmet Bahçıvan İş Merkezi önünde toplandı. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı alana gelen kalabalıkta bulunan 34 kişi, hava operasyonunda yaşamını yitirenleri temsilen yere yattı. Platform adına basın açıklamasını okuyan İsmet Karadağ, Uludere'de 1 yıl önce 34 kişinin öldüğü olayın katliam olduğunu ve aradan geçen süre içerisinde sorumlularının bir türlü bulunamadığını ifade ederek, "Olay biran önce aydınlatılması ve sorumlular cezalandırılmalıdır" dedi.

Kalabalık, basın açıklamasının ardından meşale yakarak alandan ayrıldı.

Haber: Şanlıurfa'da 'Uludere' Eylemi

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Kebap Şehrinde

Kebap Şehrinde "Balık Döner" Keyfi

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star