Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da Üniversitenin Yurt ve Ulaşım Sorunu

Şanlıurfa'da Üniversitenin Yurt ve Ulaşım Sorunu

Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu’nun öğrenci temsilcileri ile yaptığı toplantıya ulaşım ve yurt sorunu damgasını vurdu.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2011 Cuma 04:19
Şanlıurfa'da Üniversitenin Yurt ve Ulaşım Sorunu
Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu öğrenci temsilcileri ile bir toplantı düzenledi.
Osmanbey Yerleşkesi merkezi kafeteryada düzenlenen toplantıya Rektör Mutlu’nun yanı sıra rektör yardımcıları, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri ile üniversite Genel Sekreteri katıldı.
Tek tek öğrencilerin sorun ve temennilerini dinleyen Rektör Mutlu, öğrencilerin sorularına açıklamalarda bulundu.
Öğrenci temsilcileri fakülte ve yüksek okul sorunlarını dile getirirken, yemek fişlerinin günlük verilmesi, kantin fiyatları, teknik gezilerinde araç tahsisi, formasyonun tüm bölümlere yayılması, Suruç MYO’ ya yeni bölüm açılması, ek yemek çıkması vb konularda sorunlarını dile getirdiler. Yapılan toplantıda öğrenci temsilcileri en çok yurt ve ulaşım sıkıntısını dile getirirken, üniversite öğrenci konseyi başkanı Osman Kabasin yaptığın konuşmada “Öğrenci arkadaşlarımızın çoğu dışarılarda kalıyor ve perişan bir haldeler, gerek üniversite yönetimi gerekse ilin yetkilileri bu konuya bir çözüm bulmaları gerekmektedir.” dedi.
Rektör Mutlu ise öğrenci temsilcilerine hitaben yaptığı konuşmada, üniversite olarak öğrencilerin sıkıntılarını çözme gayreti içinde olduklarını, üniversitede yapılan her kararda öğrencilerin dikkate alındığına dikkat çektiği konuşmasında; “Sıkıntılarınızı anlıyor ve katılıyorum, üniversitemizin durumu birçok üniversiteye göre çok iyidir. Bakın kısmi zamanlı çalışan öğrencilerimizde, geçmiş yıllara göre fark attık, bu sizleri düşündüğümüzün bir kanıtıdır. Sorunları kısa ve uzun vadede iki ayırmak gerek, yıllardır ulaşım sıkıntısını, raylı sistemi dile getiriyoruz, yurt konusu yine uzun vadede çözülmesi gereken bir konu, yaptığımız girişimler sonucu yeni yılda bin kişilik bir yurt temeli atılacak.” dedi. Öğrencilerin sorun ve sıkıntılarının takipçisi olduğunu ifade eden Rektör Mutlu toplantı sonunda öğrencilerle birlikte yemek yediler.YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Karaköprü'de şüpheli valiz paniği..

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık