Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA 'VEKİLİME DOKUNMA' EYLEMİ

ŞANLIURFA’DA 'VEKİLİME DOKUNMA' EYLEMİ

Şanlıurfa’da, bir araya gelen DBP, HDP’li grup ‘Vekilime Dokunma’ eylemi yaptı.

Giriş Tarihi: 19 Mayıs 2016 Perşembe 10:27
ŞANLIURFA’DA 'VEKİLİME DOKUNMA' EYLEMİ

Öğleden sonra Eyyübiye Mahallesi’nde toplanan HDP, DBP’li bir grup üzerinde HDP’li kadın milletvekillerinin ları bulunduğu ‘Halkın iradesine ve vekilime dokunma’, ‘Vekillerimize, irademize sahip çıkalım’ pankartları eşliğinde protesto eylemi yaptı. Polisin önlem aldığı eylemde konuşan DBP Eyyübiye İlçe Eş Başkanı Bilal Zelen, son dönemde çatışmalarla ölümlerin sıradanlaşmaya başladığını ifade etti. 


19 belediye başkanının tutuklandığını ve sindirme politikası uygulandığını öne süren Zelen, "HDP’yi meclisten atabilirsiniz ama onları kalbimizden söküp atamazsınız. Birilerinin dokunulmazlığının kaldırılması gerekiyorsa, bunların asker cenazeleri yerde iken düğün yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve ülkeyi her noktada baş aşağıya götüren AKP kurmayları olması gerekiyor" dedi.

YORUMLAR
  • yorum2016-05-20 04:01:23Senpier1789

    bu insanlar ne yapmaya çalışıyor.kendisi dışındaki insanları aptal mı sanıyorlar.bu dengesizlikleri yüzünden binlerce insan öldü binlerce aile dağıldı.gençlerin eline bomba silah vererek sokaklara göndermek kolay geliyor.bu ülkede kürtlere en büyük kötülüğü ,kürtlerin hakkını savunuyorum diyenler yaptı maalesef.avrupalarda mecliste oturup başka insanların çoçukları üzerinden siyaset yapılmaz hak aranmaz.avrupada oturanların çocuklarını meydanlarda gören varmı.yada mecliste kürtler için buradayız diyenlerin çocuklarını sokaklarda gören varmı.yada nusaybinde cizrede surda şırnakta çatışmaya gireni gördünüzmü.lüks dairelerinde oturup talimat vermekle olmaz bu işler.dökülen ker damla kanın sorulacaktır elbet birgün.

  • yorum2016-05-20 01:57:53ALİ

    sıra size de gelecek sadece vekilinize değil size gönül veren yardım eden kim varsa vekil memur sivil Büyük usta kökünüzü kazıyacak pkk,fetö.dhkp ne varsa daha isimlerini bile bilmediğim ne kadar terör örgütü varsa

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık