Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA YAPIMI DEVAM EDEN CEMEVİNE YAPILAN BAĞIŞ

ŞANLIURFA'DA YAPIMI DEVAM EDEN CEMEVİNE YAPILAN BAĞIŞ

Alevi Kültür Dernekleri Şube Başkanı Kemal Atalar: "İl Genel Meclisi'nin cemevi inşaatı için bağışladığı 70 bin TL'lik ayni yardım Valilik tarafından onaylandı kullanımı için izin bekliyoruz"

Giriş Tarihi: 30 Nisan 2012 Pazartesi 12:51
ŞANLIURFA'DA YAPIMI DEVAM EDEN CEMEVİNE YAPILAN BAĞIŞ
Alevi Kültür Dernekleri Şanlıurfa Şube Başkanı Kemal Atalar, İl Genel Meclisi'nin cemevi inşaatı için bağışladığı 70 bin TL'lik ayni yardımın Valilik tarafından onaylandığını, kullanımı için izin beklediklerini bildirdi.


Atalar, yaptığı yazılı açıklamada, Sırrın Mahallesi'nde yapımı devam eden cemevi ve kültür merkezi inşaatı için bir süre önce İl Genel Meclisi'ne müracaatta bulunduklarını hatırlattı.

Yapılan toplantının ardından 70 bin liralık ayni yardım yapılmasının kararlaştırıldığını aktaran Atalar, kararın Şanlıurfa Valiliği'nin onayına sunulduğunu belirtti.

Söz konusu bağışla ilgili kararın Valilikçe de onaylandığını öğrendiklerine değinen Atalar, açıklamasında, şunları kaydetti:


''İl Genel Meclisi'nin cemevi inşaatı için bağışladığı 70 bin TL'lik ayni yardım Valilik tarafından onaylandı, kullanımı için izin bekliyoruz. Valiliğimizin kararı, bütün Alevi'leri memnun etmiştir. 70 bin TL'lik ayni yardımın kullanılabilmesi için bir an önce serbest bırakılması hususunda ilgili mercilere talimat verilmesi gerekiyor. Yapılacak yardım, inşaat malzemesi olarak kullanılacak.''


Atalar, cemevi ve kültür merkezinin temelinin bir süre önce dernek tarafından toplanan aidat ve bağışlarla atıldığını da işaret ederek, söz konusu binada morg, cenaze hizmetleri, ibadethane, misafirhane, aşevi, dernek binası ve konferans salonu gibi mekanların yer alacağını kaydetti. AA


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Şehitkamil Belediyespor Şanlıurfa Deplasmanında Galibiyet Arıyor

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star