Ana Sayfa Kültür/Sanat Şanlıurfa’da yaşlılar unutulmadı

Şanlıurfa’da yaşlılar unutulmadı

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 18-24 Mart Yaşlılar Haftası kapsamında düzenlenen buluşmada 65 yaş üstü vatandaşlar bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 20 Mart 2018 Salı 18:41
Şanlıurfa’da yaşlılar unutulmadı

Toplumun yönelik projeleri yapan belediyesi, Yaşlı Destek Programı (YADES) projesi kapsamında 65 yaş üstü vatandaşlarına yönelik çalışmamalara devam ediyor. Burada bir konuşma yapan Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Emin Özçınar, "İnancımız gereği bir evde yaşlı varsa o evde huzur, bereket vardı. İslam inancımızda ise yaşlı tecrübe, birikim, bereket ve güzelliktir. Dolayısıyla bizim İslam inancımız ve ahlakımız gereği devletimizin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyemizin Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Engelli Şube Müdürlüğümüz tarafından yürüttüğümüz protokol çerçevesinde 65 yaşın üzerindeki siz değerli misafirlerimizi bir araya getirdik. Allah hepinizden razı olsun. Hepinize sağlıklı uzun ömürler versin" dedi.

Şanlıurfa Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Mürsel Keçeli ise "Değerli yaşlılarımız sizler bu devletin, memleketin köklerisiniz. Bizde köklerimize bakmazsak kururuz. Bizler devlet olarak yaşlılarımıza, yaşayan çınarlarımıza sahip çıkmak için sizlere hizmet etmek için varız" diye konuştu.

Türkiye’nin en büyük Engelli Koordinasyon Merkezini engelli bireylerin hizmetine sunan belediye, Yaşlı Destek Programı (YADES) projesi kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların hayat standartlarını yükseltmek amacıyla Yeşeren Çınarlar ve Dede Torun Çanakkale gezi projelerini başlatmıştı.

Ruha TV izlemek için tıklayın...
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Eyyüp Nebi beldesinin çehresi değişiyor

Eyyüp Nebi beldesinin çehresi değişiyor

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık