Ana Sayfa Güncel Şanlıurfa'da Yerel medya ulusal medya ile buluştu

Şanlıurfa'da Yerel medya ulusal medya ile buluştu

Şanlıurfa Gazeteciler Derneğince, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla "Yerel medya ulusal medya ile buluşuyor" etkinliği düzenlendi.

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2012 Cumartesi 18:05
Şanlıurfa'da Yerel medya ulusal medya ile buluştu
Şanlıurfa Hilton Otel'de gerçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkan vekili Fevzi Yücetepe, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu ve Kasım Gülpınar, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ile basın mensupları katıldı.

Dernek Başkanı Kamil Güler'in konukları selamlamasıyla başlayan programda birer konuşma yapan protokol üyelerine günün anısına dernek yetkililerince plaket verildi.


Etkinlikte daha sonra konuşan ''samanyoluhaber.com'' genel yayın yönetmeni Engin Sağ, katılımcılara son 10 yıldaki teknolojik gelişmelere ilişkin slayt eşliğinde bilgi verdi.


Türkiye'deki internet kullanımı ve internet ortamındaki haberciliğe değinen Sağ, internet kullanıcılarının çoğunluğunun araştırma, bilgi ve haber için bu mecrayı kullandığının belirlendiğini aktardı.


''haber7.com'' Genel Yayın Yönetmeni Yaşar İliksiz de artık gazetecilik mesleğinin cep telefonu ve interneti kullanabilen herkes tarafından iyi ya da kötü bir şekilde yapılabildiğini ifade etti.


İliksiz, Şanlıurfa, Sivas ve Bursa gibi bazı şehirlerdeki yerel medyanın ciddi anlamda güçlü olduğunu belirtti.

'
'yazete.com'' Genel Yayın Yönetmeni Adnan Erdoğan da Türkiye'de sosyal medyanın giderek yaygınlaştığını ve burada da önemli bir haber ağının oluştuğunu söyledi.


İnternet haberciliğinin çok hızlı üretilip, çabuk tüketildiğine değinen Erdoğan, ancak haberlerin doğruluk derecesine ve kontrol edilebilirliğine ciddi anlamda ihtiyaç duyulduğunu vurguladı.


''haberler.com'' Mesul Müdürü Emrah İriç ise gazetelerin gelecekte yerini dergi formatında yayın yapan basın organlarına dönüşeceğini ifade ederek, herkesin hazırlıklarını buna göre yapması gerektiğine inandığını kaydetti. YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Vatandaş Hizmet, Onlar Reklam Peşinde

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star