Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA'DA YETİM DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

ŞANLIURFA'DA YETİM DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından düzenlenen Yetim Dayanışma Günü etkinliklerine katıldı.

Giriş Tarihi: 7 Nisan 2014 Pazartesi 14:46
ŞANLIURFA'DA YETİM DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde Kız İmam Hatip Lisesi Bahçesi'nde düzenlenen etkinliğe Vali İzzettin Küçük'ün yanı sıra Haliliye Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya, İl Müftüsü İhsan Açık, İl Milli Eğitim Müdürü Metin İlci, İl Sağlık Müdürü Erdoğan Duran, İHH Merkez Yetim birimi temsilcileri, STK Temsilcileri, kanaat önderleri, Suriyeli misafirler, yetim anneleri ve yetim çocuklar katıldı. Etkinlikte konuşan Vali İzzettin Küçük, devletin son on yılda yetim, dul, yaşlı başta olmak üzere her kesimden muhtaca elini uzattığını ifade etti. Muhtaçlara el uzatmanın sadece devletin işi olmadığını da sözlerine ekleyen Vali Küçük, "Medeniyet zayıf ve ortada kalmış insanlara sahip çıkabilme gücüyle orantılıdır. Ne mutlu ki Şanlıurfa'da bunun en güzel tezahürünü görüyoruz. Suriye'den Şanlıurfa'ya 200 bini aşan insan geldi ve Şanlıurfalılar bu insanları bağırlarına bastı" dedi.

Vali Küçük, "Urfalılar zayıflara sahip çıkıyor. İHH da yetimlere sahip çıkıyor" diyerek vakıf yetkililerini övdü. Küçük, "Bu tür derneklerimiz bilsinler ki desteğimiz her zaman arkalarında olacaktır. Devlet olarak buna destek vereceğiz. Çünkü bizim en büyük davamız insandır. Gençlerimizi ve yavrularımızı aklen, zihnen, ruhen ve bedenen güçlü yetiştirmektir" diye konuştu.

Şanlıurfa İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Behçet Atila ise, her yetime ayda 90 TL nakdi yardımda bulunduklarını, Şanlıurfa'da ise 400 yetime sponsorluk yaptıklarını belirtti. Konuşmaların ardından İHH yetkilileri ve misafirler çocuklarla halat çekme, çuval yarışı, düz koşu gibi oyunlar oynadı. Yetim çocuklara yemek ikramından sonra hazırlanan hediyeler ailelere verildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Fıstık Hali

Fıstık Hali" Barınakları Oldu

Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star