Urfa Haber WhatsApp Hattı

Ana Sayfa Urfa Haberleri ŞANLIURFA’DA YETİMLERİ SERİNLETEN YARDIM

ŞANLIURFA’DA YETİMLERİ SERİNLETEN YARDIM

Ay Işığım Derneği tarafından Şanlıurfa’da yaşayan 27 yetim ve öksüz aileye buzdolabı dağıtımı yapıldı.

Giriş Tarihi: 6 Temmuz 2012 Cuma 10:34
ŞANLIURFA’DA YETİMLERİ SERİNLETEN YARDIM
Bir hayır sahibinin yaz mevsiminin gelmesiyle evinde buzdolabı olmayan veya buzdolabı olup da  kullanılmayacak durumda olan yetim ailelerin evlerine dağıtım gerçekleştirildi. Ay Işığım derneğine bağışlanan 420 litrelik buzdolapları evleri daha önceden tespit edilen yetim ailelere hayır sahibiyle birlikte dağıtımı gerçekleşti. Evlerinde yeni buzdolaplarını gören yetim aileler sevinçlerini gizleyemediler. Yetim aileler yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte hem soğuk su yönünden hem de besinlerin muhafazası yönünden kara kara düşündüklerini zamanda yapılan bu yardımın kendilerini çok sevindirdiklerini belirttiler. Hayır sahibine ve Ay Işığım  Derneği’ne dualarıyla teşekkür eden aileler yeni buzdolaplarını kullanıma başladılar.

 

Ay Işığım Derneği Genel Sekreteri Bekir TÜRKOĞLU yaptığı açıklama da; ‘ Yaz mevsiminde gerçekleşen bu yardımdan dolayı hayır sahibine teşekkür etti. Bu tür yardım yapmak isteyen hayır sahiplerini derneğimize başvurmaları halinde her türlü beyaz eşya ve diğer yardımların hayır sahibi nezaretinde daha önceden tespit edilen yetim ailelere dağıtımı yapılabileceğini belirterek hayır sahiplerini yetim ailelere yardıma davet etti.’

 

Yardımlarınız için 0 414 315 64 24 , www.ayisigim .org veya Cengiz Topel mh. 95. sk. Yunus A. No:2 Şanlıurfa’da bulunan dernek merkezine başvurabilirler.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Ucuz Toplu SMS Servisi
Bu habere de bakabilirsiniz Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Urfa beklediği yağmurlara kavuştu

Kurumsal

İçerik

Şanlıurfa

Urfa Haber

Urfa

Yukarı Çık