Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'da YOLSUZLUK : 50 Gözaltı

Şanlıurfa'da YOLSUZLUK : 50 Gözaltı

Polis, resmi ve özel bazı rehabilitasyon eğitim merkezlerinde yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine ŞanlıUrfa merkezli olarak 5 il ve 10 ilçede eş zamanlı operasyon düzenledi.

Giriş Tarihi: 20 Eylül 2011 Salı 17:00
Şanlıurfa'da YOLSUZLUK : 50 Gözaltı
Polis, resmi ve özel bazı rehabilitasyon eğitim merkezlerinde yolsuzluk yapıldığı iddiaları üzerine ŞanlıUrfa merkezli olarak 5 il ve 10 ilçede eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 50'yi aşkın kişi gözaltına alındı. 

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi polisleri, engellilere yönelik hizmet veren çok sayıda rehabilitasyon eğitim merkezine yönelik yolsuzluk incelemesi başlattı. Yaklaşık 4 ay süren inceleme ve takibin ardından, merkezlerde usulsüzlük, yolsuzluk yapıldığı ve bazı kamu görevlilerinin de rüşvet aldığı saptandı. Uzun süren takibin ardından polis, bu sabah erken saatlerde suç işlediği saptanan 50'yi aşkın kişinin ŞanlıUrfa merkezli 5 ile ve 10 ilçedeki adreslerine eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlarda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 50'yi aşkın kişi gözaltına alınırken, farklı kentlerde yakalanan şüphelilerin ise ŞanlıUrfa'ya getirilmeye devam edildiği öğrenildi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde tutulan şüphelilerin; 'Devleti zarar uğratma', 'yolsuzluk', 'resmi evrakta sahtecilik' ve 'rüşvet' suçlarından sorgulanmasına başlandığı, alınacak ifadeler doğrultusunda gözaltı sayısının da artabileceği kaydedildi. 

Bu arada gözaltına alınan şüphelilerin yakınları da, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi önünde, bilgi alabilmek için toplandıkları görüldü. 

haberler
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Haliliye Belediyesinde FETÖ Tartışması (VİDEOLU)

Kurumsal

İçerikYukarı Çık