Ana Sayfa Spor ŞANLIURFA’DAKİ DAĞCILAR 1.DİYARBAKIR ÇÜNGÜŞ DOĞA SPORLARI FESTİVALİNE KATILDILAR.

ŞANLIURFA’DAKİ DAĞCILAR 1.DİYARBAKIR ÇÜNGÜŞ DOĞA SPORLARI FESTİVALİNE KATILDILAR.

24-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında Diyarbakır’ın Çüngüş ilçesinde gerçekleştirilen 1.Diyarbakır Çüngüş Doğa Sporları Festivalinde ilimizi Şanlıurfa Dağcılık İl Temsilciliği olarak dokuz sporcu temsil etti.

Giriş Tarihi: 3 Haziran 2014 Salı 14:28
ŞANLIURFA’DAKİ DAĞCILAR 1.DİYARBAKIR ÇÜNGÜŞ DOĞA SPORLARI FESTİVALİNE KATILDILAR.

Türkiye genelinde  11 ilden gelen  276 sporcu doğa harikası Çüngüş ilçesinde bisiklet,yamaç paraşütü,kano,tüplü dalış ve doğa yürüyüşü etkinlikleri gerçekleştirdiler.

24 Mayıs sabahı Şanlıurfa’dan 2 araçla hareket eden sporcular yoğun yağmur ve dolu yağışına karşın Çüngüş ilçesindeki festivalin açılış törenine katıldılar ve çeşitli etkinliklerden sonra  kurdukları  4 çadırda kalarak Pazar günkü etkinliklerde yer aldılar. Akdağ’a yapılan tırmanışa katılarak Şanlıurfa’ya dönen grup adına açıklama yapan Dağcılık İl Temsilcisi Candan ÖZEN,”Güneydoğu Anadolu’da ilk kez düzenlenen doğa sporları festivaline ilimiz adına katılmak ve destek vermekten dolayı duygulandık.Özellikle doğa harikası Çüngüş’ü tanımak, el değmemiş ve doğal yapısını koruyan alanları görmekten ve etkinlilere katılmaktan  zevk aldık. Önümüzdeki günlerde Şanlıurfa Dağcılık İl Temsilciliği olarak bizde Göbeklitepe’yi hedefleyen bir doğa yürüyüşü etkinliği planlamasını uygulamaya geçireceğiz. Çüngüş’teki etkinliğe katılarak doğa sporlarında ilimizi temsil eden  sporcumuz ve doğaseverler İbrahim DÜLGER, Serdar AYTAÇ, Murat GÜZELAD, Ayşe Nur DOĞAN, Mustafa UZUNOĞLU, Ümit ASLAN, Ferat TURAN ve Makbule GÜNAL ÖZEN ‘i  kutlarım. Festivalin gerçekleşmesine katkı sağlayan Çüngüş Kaymakamı Sayın M.Fatih ÇELİKEL’e, Belediye Başkanı Sayın Zübeyir ARSLANCA’ya,EÜAŞ Müdürüne, Çüngüş’e geldiğimiz ilk günden beri bizlere ev sahipliği yapan ve her türlü sorunlarımızla yakından ilgilenen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız’a, festival sorumlusu  Diyarbakır Dağcılık İl temsilcisi Abdurrahim EKİN’e ,DİDOSK Spor Kulübü yöneticileri ve sporcularına, bölgeyi tanıtma amaçlı festival düzenlemede katkıları geçen herkese teşekkür ederim,”dedi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ertuğrul Yıldız ,“Dağcılık sporuna ilgi, her geçen gün artıyor. Bu konuda bizler de il müdürlüğü olarak sporcularımıza maddi ve manevi desteğimizi devam ettiriyoruz. Yıldız, tüm sporcularımızı, Dağcılık İl Temsilcisi Candan ÖZEN’i tebrik ediyor ve bu organizasyonda emeği  geçen tüm arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum.’’ Dedi

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star