Ana Sayfa Eğitim ŞANLIURFA'DAKİ DEVLET OKULU 4+4+4'TE BAKANLIĞI SOLLADI

ŞANLIURFA'DAKİ DEVLET OKULU 4+4+4'TE BAKANLIĞI SOLLADI

Şanlıurfa'da Aşağı Çarşı'da eğitim veren bir ilköğretim okulu uyguladığı müfredatla kademeli geçilmesi gereken 4+4+4'ü solladı. Bakanlığı bile geçti.

Giriş Tarihi: 26 Eylül 2012 Çarşamba 09:06
ŞANLIURFA'DAKİ DEVLET OKULU 4+4+4'TE BAKANLIĞI SOLLADI

URFA HABER / HABER YORUM

Şanlıurfa'da şehir merkezinde yer alan Aşağı Çarşı semtinde eğitim veren bir ilköğretim okulunda kademeli olarak verilmesi gereken  4+4+4 eğitim sistemi okul yönetimi tarafından doğru yorumlanmayınca Aziz Nesin'lik hal aldı.

Yeni eğitim sisteminden okul yöneticilerinin bi haber oldukları, kademeli eğitim yerine, okuldaki tüm sınıfları yeni eğitim sistemine geçirerek, okulu adeta kolej statüsüne çıkarmayı başardılar.

Okul yönetimince 4+4+4 dışında kendi kafalarına göre zorla dayatılan bu eğitim sistemine öğretmenler şaştı kaldı. Öğrenciler şaşırdı.

 

Çünkü; okul müdürü, yeni eğitim sistemine, ilkokullar kademeli olarak geçiş yapmaları gerekirken, okul da 2.sınıfa İngilizce dersi koymuşlar.  3.sınıfa fen bilimleri ve İngilizce, 4.sınıfa vatandaşlık bilgisi ve insan hakları dersi koymuşlar ve bu derslerin öğrenci ders kitabı yok.

Hal böyle olunca mevcut 4+4+4’ün yanı sıra akıllı müdürün zorla uygulamaya koyduğu müfredat için Öğretmenlere verilecek kılavuz kitabı yok. Derslerin planı olmadan öğretmenlere, okul idaresinin “kafanıza göre dersi işleyin, elbet planlar internete düşer, ders kitapları da okula gelir” diyerek, öğretmenlere derslerin işlenmesi konusunda görüş bildiriyorlar.

Oysa ne okul müdürünün, ne bazı öğretmenlerin, nede o okuldaki zavallı öğrencilerin kademeli geçişten haberleri yok. Müdür inat edip kafasındaki müfredatı uygulamaya sokunca söz konusu okul kendine has eğitim sistemi ile bakanlığı bile sollamış oldu.

Durumu fark eden bazı öğretmenler okul müdürünü ikna etmeye çalışsada bir sonuç alamadı. Bakalım Urfa Haber’in bu haberinden sonra Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürlüğü konuya bir çözüm bulacak mı?

Zira söz konusu okulun öğretmenlerinin bir ders çizelgesi, müfredat defteri ve yoklama defterlerini incelediğinde durumun vahameti konusunda ne demek istediğimizi anlayacaklardır.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Damla Projesi'yle Çocukların Gönüllerini Fethettiler

Kurumsal

İçerikYukarı Çık