Ana Sayfa Sağlık ŞANLIURFA'DAKİ HASTANELERE YENİ CİHAZLAR ALINDI

ŞANLIURFA'DAKİ HASTANELERE YENİ CİHAZLAR ALINDI

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ilimiz Genel sekreterliğine bağlı Hastanelerde Kullanılmak üzere toplam 89 adet tıbbi cihaz tahsis etti.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2015 Çarşamba 11:36
ŞANLIURFA'DAKİ HASTANELERE YENİ CİHAZLAR ALINDI

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ilimiz Genel sekreterliğine bağlı Hastanelerde Kullanılmak üzere toplam 89 adet tıbbi cihaz tahsis etti.

Cihaz eksikliğinden dolayı ilçeden ile ilden büyük merkezlere sevk yapılmaması için vatandaşlarımızın yaşadıkları yerlerde sağlık imkanı sağlamak amacıyla Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından Akçakale, Birecik, Halfeti, Siverek, Suruç, Viranşehir, Balıklıgöl, kadın doğum, Çocuk, Adsm ve Mehmet Akif İnan Eğitim  Araştırma Hastanelerine toplam 89 adet tıbbi cihaz kullanılmak üzere gönderildi.

Bu cihazlar arasında Şanlıurfa Kadın Doğum Hastanesine en son Teknoloji 4 D ULTRASON CİHAZI gönderildi. Cihaz ile çok erken döneminde cinsiyet, yarık damak, yarık dudak, eksik parmak, beyin ve omurilikten kaynaklanan rahatsızlıkların erken tanısı konulabilmektedir.

HİPERBARİK OKSİJEN SİSTEMİ ŞANLIURFA DA

 Ayrıca Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesine Hiperbarik Oksijen sistemi Şanlıurfa da ilk ve tek olarak kullanılmak üzere tahsis edildi. Hiperbarik Oksijen Tedavisi (HBOT) bir basınç odasında tümüyle basınç altına alınan hastaya aralıklı olarak %100 oksijen solutmak suretiyle uygulanan medikal bir tedavi yöntemidir. Dekompresyon hastalığı (vurgun),Karbon monoksit, siyanid zehirlenmesi, akut duman inhalasyonu (Soba- şofben zehirlenmeleri),Gazlı gangren,Yumuşak dokunun nekrotizan enfeksiyonları (derialtı- kas- fasya),Yara iyileşmesinin geciktiği durumlar (Diyabetik ve non diyabetik durumlar). (Şeker hastalarının iyileşmeyen yaraları),Hava ve gaz embolisi,Kronik refrakter osteomyelit (kronik kemik iltihapları)  , Kafa kemikleri, sternum ve vertebraların akut osteomyelitleri,Ani görme kaybı (Retinal arter oklüzyonu),Ani işitme kaybı,Crush yaralanmaları, kompartman sendromu ve diğer akut travmatik iskemiler,Tutması şüpheli deri greft ve flepleri,Radyasyon nekrozları,Beyin absesi,Anoksik ensefalopati,Termal yanıklar,Aşırı kan kayıpları Gibi hastalıkların iyileşmesinde çok önemli rol oynamaktadır.

VİRANŞEHİR VE SİVEREK İLÇEMİZE ENDOVİZYON CİHAZI

İlçe hastanelerine ise ENDOVİZYON CİHAZI tahsis edildi. KBB hastalarının muayene sırasında tanı konma işlemi hızlanması ve daha konforlu bir muayene imkanı sağlanmaktadır. Endovizyon cihazındaki ekran sayesinde hastalar, hastalıklarını da görebileceklerdir. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık
urfa / şanlıurfa / şanlıurfa haber / urfanatik / urfa star