Ana Sayfa Urfa Haberleri Şanlıurfa'daki Mikrokredi Uygulaması

Şanlıurfa'daki Mikrokredi Uygulaması

Şanlıurfa Belediyesince yürütülen uygulamadan yararlanan kadınların sayısı 950'ye ulaştı

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2012 Perşembe 17:04
Şanlıurfa'daki Mikrokredi Uygulaması
Şanlıurfa Belediyesince uygulanan mikro kredi uygulamasından yararlanan kadınların sayısı 950'ye ulaştı.
Şair Nabi Kültür Merkezinde Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Yardım Birimince uygulanan mikro kredi projesi kapsamında, 50 ev kadınına bin liralık kredi verildi.
Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, törende yaptığı konuşmada, mikro kredi projesinde başarıyı Şanlıurfalı kadınlarla yakaladıklarını ifade etti.
Mikro kredi ailesine 50 kadının katılımıyla, sayılarının 950'ye ulaştığını belirten Belediye Başkanı Fakıbaba, mikro kredi ailesinin her geçen büyüdüğünü, bu durumun kendilerini oldukça mutlu ettiğini ifade ederek, şunları kaydetti:
''Sizler benim kızlarımsınız. Sizleri birer evladım olarak görüyorum. Size verdiğimiz önemden dolayı asla pişman değiliz. Çok ufak bir miktar parayla büyük mutluluklara imza attınız. Bu gösteriyor ki Urfa kadını isterse her şeyi başarır. Bu başarı inanın Türkiye'ye örnektir.''
Mikro kredi üyesi kadınların istihdamına yönelik önemli projeler ürettiklerini dile getiren Fakıbaba, bundan sonraki süreçte çalışan kadınların sayılarını artırmaya gayret ettiklerini dile getirdi.

-Mikro krediyle hayatı değişti

Aldığı bin liralık kredi desteğiyle dönercilik yaptığını belirten Yıldız Yıldız da projeyle birlikte hayatında yaşanan değişimleri anlattı.
Haleplibahçe semtindeki çarşıda Belediyenin kendisine tahsis ettiği yerde dönerci dükkanı açarak, 7 çocuğunu geçindirmeye başladığını ifade eden Yıldız, ''Sayın Başkanımız Fakıbaba'ya bu projesinden dolayı minnettarlık duyuyorum. Çok heyecanlıyım. Bu projeyle birlikte hayatımda çok büyük değişimler yaşandı. Bana verilen bin TL'yi sermaye ettim. Bu rakam şimdilerde 10 bin TL'ye ulaştı. Yalnızca maddi değişimler olmadı hayatımda, okuma yazmayı öğrendim. Ehliyet aldım. Şimdi 2011 model arabam var. Çocuklarım ve ben oldukça mutluyuz'' dedi.
Törene Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Fevzi Yücetepe, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Dilşah Öztürkmen, Ordu ve Giresun'dan Şanlıurfa'ya gelen bazı misafirler katıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerikYukarı Çık